Geri Dön
Ekonomi2021 Ramazan pidesi ne kadar? Ramazan pidesi fiyatları belli oldu

2021 Ramazan pidesi ne kadar? Ramazan pidesi fiyatları belli oldu

Ramazan pidesi fiyatları belli oldu. Ramazana sayılı günler kala vatandaşların sıkça araştırdığı konulardan birisi de Ramazan pidesi fiyatıydı. Esnaf Odaları Birliği Tarife Komisyonu 2021 yılında geçerli olacak Ramazan pidesi fiyatlarını belirledi. İşte 2021 yılında tüm fırınlarda geçerli olacak yumurtalı ve sade Ramazan pidesi fiyatları.

2021 Ramazan pidesi ne kadar? Ramazan pidesi fiyatları belli oldu

Ramazan pidesi ne kadar? Yumurtalı ve sade Ramazan pidesi fiyatları belli oldu. Ramazanın başlamasına sayılı günler kala vatandaşar pide fiyatlarının ne kadar olacağın merak ediyordu. İşte İstanbul ve tüm fırınlarda geçerli olmak üzere belirlenen Ramazan Pidesi fiyatı...

İSTANBUL'DA RAMAZAN PİDESİ NE KADAR?

İstanbul Fırıncılar Odası tarafından pide fiyatına ilişkin teklifi değerlendiren İstanbul Esnaf Odaları Birliği Tarife Komisyonu, kentte, 2021 yılında tüm fırınlarda geçerli olacak pide fiyatlarını açıkladı.

Buna göre, 365 gram sade pide 4 liradan, 365 gram susamlı-yumurtalı pide ise 5 liradan satılacak.

Geçen yıl 6 farklı gramajda ve kriterde pidenin yer aldığı tarifede bu sene aynı gramajda iki farklı pide için fiyat belirlendi. 2020'de 350 gramlık sade pide 3 lira, 350 gramlık yumurtalı susamlı pide fiyatı da 3,5 liraydı.

RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI 2021

Ankara'da 275 gram pide 3 lira,

Antalya ve İzmir’de 250 gram pide 3 lira,

İstanbul’da 365 gram pide 4 lira,

Sakarya ve Kocaeli’de 370 gram pide 4 lira,

Trabzon’da 500 gram pide 5 liradan satışa sunulacak.

Motosikletlilerden otoyolda tehlikeli hareketlerİZMİR'deki Kuzey Ege Otoyolu'na giren 5 ayrı motosikletli, otoyolda plakalarını sakladıktan sonra gişelerden kaçak geçti, ters yöne girdi ve akrobatik hareketlerle hız sınırlarını aştı. Aralarından birinin sosyal medya hesabından paylaştığı o anlar, tepki topladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler