Geri Dön
EkonomiAltın alış - satış fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün 2020

Altın alış - satış fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün 2020

Altın fiyatları için meraklı arayış başladı. Haftanın son şilem gününde altın fiyatları merak konusu oldu. Gram altın fiyatı, çeyrek altın fiyatı, yarım altın fiyatı ve tam altın fiyatı için arayış hız kesmiyor. Altın fiyatları bugün 2020 araması oldukça yoğun ilgi görüyor. Gün içinde altın almak ve ya altın bozdurmak isteyenlerin arayışında olduğu gram altın fiyatı iki gündür oldukça düştü. Bugün de düşüşü devam eden altın fiyatları ne kadar oldu? İşte yatırımcısını ve alıcısını yakından ilgilendiren altın fiyatları son dakika haberleri...

Altın alış - satış fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün 2020

Altın fiyatları belli oldu. Günün ilk saatlerinden bu yana devam eden altın fiyatları arayışı vatandaşları meraklandırıyor. Haftanın son işlem gününde gram altın fiyatı, çeyrek altın fiyatı, yarım altın fiyatı, tam altın fiyatı düşüş seviyesini koruyor. Yatırım amaçlı altın almak isteyenler, altının satış fiyatını öğrenmek isterken, altın yatırımı olan vatandaşlar ise bozdurmak istiyorsa, altının alış fiyatını sorguluyor. 22 Mayıs altının alış ve satış fiyatı belirlendi.

BDDK AÇIKLAMA YAPTI

"Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 21.05.2020 tarih ve 9033 sayılı Kararı ile Finansal piyasaların istikrarlı işleyişine ve kredi sisteminin etkin çalışmasına katkıda bulunulmasını teminen 22.05.2020 tarihinden itibaren gerçek ve tüzel kişilerin günlük 100 gr ve üzerinde altın alım işlemlerinde, altının ilgilinin hesabına aktarılmasının ve/veya kullanıma açılmasının bir iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmesine karar verilmiştir."

VALÖR NE DEMEK?

Valör, faiz hesaplamasına başlangıç oluşturan tarihtir. Kredi hesaplarına alacak geçen hareketler için işlemin yapıldığı günü takip eden ilk iş günüdür. Borç geçen işlemler için valör, işlemin yapıldığı gündür.

ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Alış Fiyatı:377,00 TL Satış Fiyatı:381,12 TL

ÇEYREK ALTIN FİYATI NE KADAR?

Alış Fiyatı:612,60 TL Satış Fiyatı:625,30 TL

YARIM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Alış Fiyatı:1.225,70 TL Satış Fiyatı:1.250,70 TL

TAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Alış Fiyatı:2.451,00 TL Satış Fiyatı:2.476,80 TL

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Esenyurt'ta mavi su paniği! Bu kez rögardan fışkırdıİstanbul Esenyurt'ta dereden akan mavi renkte su bu kez rögardan fışkırdı. Caddenin büyük bölümü maviye boyanırken çevre sakinleri olayla ilgili tedirgin olduklarını dile getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler