Geri Dön
EkonomiBöcek Yapım’ın % 51’i Otto’nun

Böcek Yapım’ın % 51’i Otto’nun

Otto Holding, 1998 yılından bu yana gişe rekortmeni birçok yapıma imza atan Böcek Yapım’ın yüzde 51’ni satın aldı.

Böcek Yapım’ın % 51’i Otto’nun

EKONOMİ SERVİSİ - Otto Holding bu yatırımla; Vizontele, Kelebeğin Rüyası, Gora, Yahşi Batı, Pek Yakında, Aşk Tesadüfleri Sever gibi sinema izleyicisinde iz bırakmış çok sayıda prodüksiyona imza atan Böcek Yapım’ın yüzde 51 hissesine sahip oldu.

Otto Holding Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dinçer, eğlence alanında özellikle sinema ve dizi sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi: “Hedefimiz eğlence sektörünü yurtdışına açarak nitelikli yatırımcıları sektörle buluşturmak. Sektörde film dizi gibi alanlarda yatırımlar artıyor farklı alternatiflere ihtiyaç var. Otto Holding olarak finansman modelleri konusunda alternatif çözümler sunacağız. Sermaye piyasası enstrümanlarını da kullanarak çeşitli fon ve kaynaklar oluşturup, yüksek potansiyeli olan yapımları desteklemeyi amaçlıyoruz.”

‘Güçlü bir ortaklık’

Böcek Yapım’ın kurucusu Ömer Faruk Sorak, satın alma ve ortaklık süreci ile ilgili olarak, şunları söyledi: “25 senede birçok başarılı film, dizi ve reklam filmine imza attık. Dijitalleşen dünyada yenilikçi işleri hayata geçirmek ve kendimizi uluslararası yapımcılığın rekabetine hazırlamak için gerekli olan güçlü bir ortaklığa sıcak bakıyorduk. Otto Holding çatısı altında devam etme kararı aldık.’’