Geri Dön
EkonomiBu ülkeye yatırım önerdi

Bu ülkeye yatırım önerdi

Yatırım gurusu Jim Rogers, şu anda yatırımcılar için en çekici borsalardan birinin Rusya olduğunu söyledi.

Bu ülkeye yatırım önerdi

Yatırım gurusu Jim Rogers, "Rusya en cazip borsalardan biri" dedi. Yatırım şirketi BCS tarafından Moskova’da düzenlenen bir konferansta konuşan yatırım uzmanı Jim Rogers, “Petrol fiyatları dip seviyelere indiği için şu anda Rusya borsasına yatırım yapmanın tam zamanı olabilir ve borsa yükseliyor” dedi.

Rogers, “Rusya’nın geleceğinden çok ümitliyim. Benim için bugünlerde dünyadaki en çekici borsalardan biri kesinlikle Rusya” diye devam etti. Rogers, "Rusya'da iş yapmanın şekli değişti" dedi ve şöyle devam etti: “Rusya şu anda ‘doğru zamanda doğru yer’ olabilir.”

KENDİ YATIRIMLARI DA VAR

Kendi portföyünün büyük bir kısmını da Rus hisseleri oluşturduğunu söyleyen Rogers, Rus şirketlerden gübre üreticisi Phosagro, havayolu şirketi Aeroflot ve Moscow Exchange’de yatırımları olduğunu söyledi. Şu anda Singapur’da yaşayan Rogers, 1970’lı yıllardan bu yana finans dünyasının en etkili yorumcularından biri olarak kabul ediliyor. Rogers o yıllarda bir diğer yatırım gurusu olan George Soros’la birlikte Quantum Fund adlı yatırım fonunu kurmuştu.