Geri Dön
EkonomiEmekli maaşları ne zaman yatacak? 2020 Temmuz ayı emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

Emekli maaşları ne zaman yatacak? 2020 Temmuz ayı emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

Emekli maaşı zammı ve bayram ikramiyesinin yatacağı tarih gündemde merak konusu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyesi ve maaşlarla ilgili açıklama gerçekleştirdi. İşte emekli maaşlarının yatacağı tarih ile ilgili detaylar...

Emekli maaşları ne zaman yatacak? 2020 Temmuz ayı emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

Emekli maaşına yapılacak zam oranı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla belli oldu. Emekliler bayram yaklaşırken maaşların alınacağı tarih ve zamların ne zaman yatırılacağını araştırıyor. Emekli maaşları ile ilgili bir son dakika haberi geldi. Peki emekli maaşları ne zaman yatacak?

ZAMLI EMEKLİ AYLIKLARI NE ZAMAN ALINACAK?

Bakan Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emekliler için 17-26 Temmuz'da, Bağkur'lu emekliler için de 25-28 Temmuz'da aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını kaydetti. Bakan Selçuk ayrıca emekli sandığı kapsamında olanların ağustos ayı aylıklarının, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtti.

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK 2020?

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs ilacı kararı!Sağlık Bakanlığı Kovid-19 tedavi rehberini güncelledi. Karara göre, hem hastanede hem de evde tedavi gören koronavirüs hastalarına hidroksiklorokin etken maddeli ilaç verilmeyecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler