Geri Dön
EkonomiErdem Başçı, OECD temsilcisi oldu

Erdem Başçı, OECD temsilcisi oldu

Eski Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) Türkiye Daimi Temsilcisi olarak atandı.

Erdem Başçı, OECD temsilcisi oldu

Atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre eski Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, OECD nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi, Büyükelçi olarak atandı.Öte yandan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Bakanlık Müşavirliğine Hasan Zer getirildi. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına İsmail Kemaloğlu, TMO Yönetim Kurulu Üyeliğine Ömer Ekşi, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığına Muhsin Yazıcı atandı.Ağrı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Demi rkıran, Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necip Özgökçe, Hatay Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi , başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı.

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdür Yardımcılığına Antalya Defterdarı Veli Tunçez getirildi.Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa, Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, Balıkesir Defterdarı Mehmet Erki nay, Bingöl Defterdarı Özgür Yılmaz, Denizli Defterdarı Özgür Çeli k, Diyarbakır Defterdarı Hasan Koca, Eskişehir Defterdarı Yaşar Ahmet Özkan, Hatay Defterdarı Mustafa Akdemir, Kayseri Defterdarı Mehmet Özefe, Konya Defterdarı Ali Tongül, Manisa Defterdarı Abdullah Kırım, Şırnak Defterdarı İbrahim Kulaoğlu, başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert İsrail tepkisi: Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılaıyla ilgili açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden'a tutumundan dolayı tepki gösteren Erdoğan, "Gazze'ye saldıran ve yüz binlerce insanın şahadetine vesile olan bu olayda siz kanlı ellerinizde bir tarih yazıyorsunuz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler