Geri Dön
EkonomiEsnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılır? Esnafa kira ve gelir yardımı başvurusu

Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılır? Esnafa kira ve gelir yardımı başvurusu

Esnafa kira ve gelir yardımı başvuru nasıl yapılır? Koronavirüs salgını sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama doğrultusunda esnafa kira yardımı ve gelir kaybı desteği başvuruları internet üzerinden yapılabiliyor. İşte e devlet esnaf destek paketi ile ilgili merak edilen detaylar...

Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılır? Esnafa kira ve gelir yardımı başvurusu

Koronavirüs pandemisi süreci içerisinde gelir kaybı yaşayan esnaf için destek paketi devam ediyor. Esnaf destek paketi içerisinde kira yardımı ve gelir kaybı yardımı başvurusu yapılabiliyor. Başvurular e-Devlet aracılığıyla yapılıyor. İşte detaylar...

ESNAF VE SANATKAR DESTEK PAKETİ BAŞVURU TARİHİ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından COVID-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar için hazırlanan destek paketine ilişkin paylaşım yaptı. Mehmet Muş, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

"Esnafımıza destek olmaya devam ediyoruz. Hayırlı olsun. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik aylık 1000 lira gelir desteğiyle, büyükşehirlerde 750 lira, diğer şehirlerde 500 lira olan kira desteği süresi 1 ay daha uzatılmıştır. Söz konusu destekler için yapılacak başvurular 31 Mayıs saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecektir.

TESKOMB aracılığıyla veya doğrudan Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkara kullandırılan kredilerin taksit ödemeleri 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenmiştir."

Mehmet Muş, "Yiyecek-içecek sektöründeki işletmelere yönelik ciro kaybı desteklerinde başvuru süresini, işletmelerimizin hak kaybına uğramaması için uzattık. Ciro kaybı desteklerinden yararlanma şartını taşıyan işletmelerimiz, 31 Mayıs saat 23.59’a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek." dedi.

ESNAF DESTEK PAKETİ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Esnaf destek paketi için başvurular E-Devlet aracılığıyla yapılıyor. Başvuruların ardından yapılan değerlendirmelerin ardından ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak ve ödemeler banka hesaplarına otomatik olarak aktarılacaktır.

KİRA DESTEK BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Burası Antalya! Gökyüzü turuncuya boyandıAntalya Organize Sanayi Bölgesi’nde temizlik kimyasalları üretimi yapılan fabrikanın asit tankı patlayınca gökyüzünü asit dumanı kapladı. Hafta sonu tatili ve pandemi kısıtlaması nedeniyle fabrikada çalışan personel olmaması, olası faciayı önledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler