Geri Dön

Halk GYO’dan ilk yarıda 35.5 milyon TL net kâr

Halkbank’ın bağlı ortaklığı Halk GYO yılın ilk yarısında 35.5 milyon TL kâr elde etti. Halk GYO’nun, özkaynakları 2.6 milyar TL’yi, aktif büyüklüğü 3 milyar TL’yi aştı, toplam hasılatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 125 arttı.

Halk GYO’dan ilk yarıda 35.5 milyon TL net kâr

 

Kamu bankaları öncülüğünde haziran ayında hayata geçen konut kredisi kampanyalarıyla, konut satışlarının ülke genelinde rekor seviyelere yükseldiğine dikkat çeken Halk GYO Genel Müdürü Bülent Karan, “Ana hissedarımız Halkbank’ın ‘Önce Halk, Sonra Banka’ olma misyonuna uygun olarak, ev sahibi olmak isteyenler hayallerini daha fazla ertelemesinler istedik. Vatandaşlarımızı bir kez daha uygun koşullarda ev sahibi yaptığımız bu dönemde, projelerimize yatırımlarımızı da sürdürdük” dedi.

Halk GYO yılın ilk iki çeyreğinde toplam hasılatı içinde gelirlerinin büyük bölümünü konut satışından elde etti. Satışları süren Bizimtepe Aydos, Erzurum Şehristan Konutları, teslimleri bu dönemde de devam etti. Evora İzmir projesindeki satışların gördüğü ilgiden de memnuniyet duyduklarını belirten Karan şunları söyledi:

“Salgın sonrası normalleşme adımlarıyla birlikte ekonominin yeniden hız kazanabilmesinde gayrimenkul sektörü büyük önem taşıyor. Kamu bankaları öncülüğündeki kampanyalarla birlikte bu alanda ciddi bir hareketlilik yaşanıyor.”

Giresun'da yürürken sigara içmek yasaklandıGiresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber