Ekonomi Kripto para piyasasında Solana endişesi!

Kripto para piyasasında Solana endişesi!

02.06.2022 - 08:54 | Son Güncellenme:

Kripto para piyasalarında heyecan ve sıkıntı hiç bir zaman son bulmuyor. TerraUSD (UST) ve LUNA'nın 60 milyar dolarlık çöküşünün etkileri atlatılmışken Solana ağına dair endişeler yeni bir güvensizlik yarattı.

Kripto para piyasasında Solana endişesi

Kripto para piyasasına bu sefer de Solana endişeleri hakim oldu. Solana ağı son 1 ayda ikinci kez durdu.

Haberin Devamı

Kripto para piyasasında Solana endişesi

Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto parası arasında yer alan Solana yüzde 13.3 düşerek 39 doların altını gördü. Bu düşüşte dün gece Solana ağının 4.5 saat durması etkili oldu. Söz konusu sürede yeni bloklar işlemden geçirilemedi, Solana ağı üzerinde kurulan uygulamalar durdu.

Ethereum'un rakibi olarak gösterilen Solana son dönemlerde NFT ve merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemleri arasında popüler hale geldi.

KRİPTO PARA PİYASASINDA GENEL DÜŞÜŞ

1 ay önce Solana 94 dolardan işlem görüyordu. Artan endişeler 1 Mayıs ve dün gece yaşanan teknik sıkıntıların etkisiyle 1 ayda yüzde 59 değer kaybetti.

Bugün Solana etkisiyle kripto para piyasasının genelinde düşüş yaşandı. Bitcoin bu sabah itibarıyla günlük yüzde 5.5 değer kaybederek yeniden 30.000 doların altına geriledi. 29.501 doları gördü. Ethereum da yüzde 6.3'lük düşüşle 1.810 dolara çekildi.