Geri Dön
EkonomiNew York borsası düşüşle açıldı

New York borsası düşüşle açıldı

New York borsası, güne satış ağırlıklı bir seyirle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 94 puan ve yüzde 0,3 değer kaybederek 33.784 puana indi. S&P 500 endeksi yüzde 0,1 azalışla 4.221 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,2 düşüşle 14.164 puana geriledi.

New York borsası düşüşle açıldı

 

Analistler, küresel çapta veri gündeminin nispeten zayıf kaldığı pay piyasalarında, enflasyon endişeleri ile büyüme beklentileri arasında gidip gelen fiyatlamaların etkisiyle oldukça volatil bir seyir izlendiğin ifade etti.

Yatırımcı algısının şekillenmesinde ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinden gelen açıklamaların temel rol oynadığına işaret eden analistler, bu kapsamda Fed Başkanı Powell'ın Temsilciler Meclisi'nde yapacağı sunumun yakından takip edileceğini bildirdi.

Analistler, ABD'de bugün mayıs ayı ikinci el konut satışları ile haziran ayı Richmond Fed İmalat Endeksi verilerinin açıklanacağını aktararak, tahvil piyasası ile dolar endeksinin yönünün de izleneceğini söyledi.

Yangın bölgesinde hava durumunu Prof. Dr. Şen, CNN TÜRK'te anlattıTürkiye, dört bir yanındaki yangınlarla mücadele ediyor. Manavgat'ta başlayan ve 3 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından peş peşe yangın haberleri geldi. Adana-Kozan, Osmaniye-Merkez, Mersin-Silifke, Mersin-Aydıncık, Kütahya-Emet, Antalya-Alanya, Aydın-Didim, Muğla-Bodrum ve Muğla- Marmaris'ten de alevler ardı ardına yükseldi. Bakan Pakdemirli Marmaris'te bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayına bağlanarak yangın bölgesinde ilerleyen günlerde havanın nasıl olacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler