Geri Dön
EkonomiÖdeme ve elektronik para kuruluşları IBAN oluşturabilecek

Ödeme ve elektronik para kuruluşları IBAN oluşturabilecek

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB), son değişiklikler sayesinde ödeme ve elektronik para kuruluşları tarafından da IBAN oluşturulabileceğini bildirdi.

Ödeme ve elektronik para kuruluşları IBAN oluşturabilecek

TÖDEB'den yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Uluslararası Banka Hesap Numarası Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikle, ödeme ve elektronik para kuruluşları tarafından IBAN oluşturulmasına imkan sağlandığı kaydedildi.

Açıklamada, müşteri numarasının uluslararası standartlarda tanımlanması suretiyle ödeme ve elektronik para kuruluşlarınca uluslararası ödemeler başta olmak üzere tüm para transferlerinin daha da kolay ve hızlı şekilde yapılabilmesinin mümkün olacağı aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Eliaçık, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ödeme hizmetleri ve elektronik para işlemlerinin ulusal ve uluslararası finansal sistemle tam entegrasyonu için çok önemli bir eşik aşılmış oldu. Ayrıca kullanıcıların fon işlemlerini ve akışını daha özgür ve kolayca yönetebilecekleri yeni bir dönem açıldı. Ödeme ve elektronik para kuruluşları, bu gelişmeyle birlikte artık çok daha hızlı ve yenilikçi ürünler geliştirebilecekler. Bu önemli adımın atılmasını sağlayan Merkez Bankamıza teşekkür ederiz."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler