Ekonomi Quick Sigorta HSSK üçüncü kez şampiyon

Quick Sigorta HSSK üçüncü kez şampiyon

21.11.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ve İstanbul Valiliği iş birliğinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Yat Yarışları’nda Quick Sigorta HSSK üst üste üçüncü kez şampiyon oldu.

Quick Sigorta HSSK  üçüncü kez şampiyon

Quick Sigorta sponsorluğunda başarıdan başarıya imza atan Heybeliada Su Sporları Kulübü (HSSK) üst üste üçüncü kez birinciliği göğüsleyen ekip oldu. İstanbul Boğazı’nın muhteşem parkurunda yarışan 28 ülkeden 600’den fazla sporcunun mücadele ettiği yarışlarda, üç farklı kulvarda boy gösteren, Quick Sigorta HSSK J70 Takımı; “Mavi Vatan” Kupası, “Cumhuriyet Bayramı” Kupası ve “Barbaros Hayreddin Paşa” Kupalarını alarak üçte üç yaparak bu büyük organizasyona damga vurdu.

Haberin Devamı

Aynı yarışların SportsBoat B kategorisinde SB20 ekibi ile yarışan Quick Sigorta HSSK takımı, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 1’inci olurken, “Mavi Vatan” Kupası ve “Barbaros Hayreddin Paşa Kupalarında 2’ncilik sahibi oldu.

7 kupayla törenin yıldızı

30 Ekim’de Moda-Adalar Parkuru’nda Mavi Vatan Kupası yarışlarının tamamlanmasının akşamı Tersane İstanbul’da ödül töreni düzenlendi. 7 Kupa ile ödül töreninin yıldızı olan Quick Sigorta HSSK takımların başarısına atıfta bulunan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, “Takımımızın kazandığı kupalara bir yenisi daha eklendi. Her turnuvadan bu kadar çok kupayla dönmeleri bizi çok gururlandırıyor ve kupalar yine ait olduğu yerde bulunuyor. Her iki takımımız da bu başarıları hak ediyor. Her bir sporcumuzu gönülden kutluyorum. Gerçekten de bu yarışlarda canla başla bir mücadele verdiler. Hatta ufak bir kaza atlatmalarına rağmen, hasarlı teknelerini onarak sabah yarışlardaki yerlerini aldılar. Bu da azmin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bir gün umuyorum ki uluslararası arenada da ülkemizi temsil edecekler ve kulüp olarak büyük başarılara imza atacağız” dedi.