Geri Dön
EkonomiTOKİ’nin Arıcılar arsasına büyük teklif: 500 milyon TL

TOKİ’nin Arıcılar arsasına büyük teklif: 500 milyon TL

TOKİ’nin İstanbul Kâğıthane Arıcılar mahallesinde ‘Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı’ modeliyle satışa çıkardığı arsanın ihalesinde ilk oturum yapıldı.

TOKİ’nin Arıcılar arsasına büyük teklif:   500 milyon TL

Büyük gayrimenkul geliştiriciler tarafından yoğun ilgi gösterilen ihalenin ilk oturumda en yüksek teklif 500 milyon lira olarak Özak GYO ile İnt-Er Yapı iş ortaklığından geldi. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Arsanın ilk ihalesine ilgili 14 firma katılıp teklif verdi. En yüksek teklifi 500 milyonluk bedelle Özak GYO & İnt-Er Yapı İş Ortaklığı sundu. İdare olarak yapılan teklifleri inceleyip İhaleye katılan ilgili firmaları ikinci oturuma davet edeceğiz. İkinci oturum sonunda alınan tekliflere göre ihaleyi kazanan ilgili firmayı açıklayacağız” dedi.

Merkezi konumda

‘Yoğun ilgi gösterilen arsamız İstanbul’un en merkezi yerindedir’ diyen Turan, “İhalenin içerisinde ayrıca 803 metrekarelik cami alanı ve 531 metrekarelik park alanı da olacak” dedi. Arsanın Kâğıthane’den geçen TEM otoyolunun hemen yanında bulunduğunu söyleyen Turan, “Satışını yaptığımız alan Hasdal Köprülü Kavşağının ve karayolunun hemen yanında olup toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunuyor. Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunuyor” diye konuştu.

TOKİ’nin kendi finansal kaynağını oluşturduğuna dikkat çeken Turan, “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağlıyoruz. Böylelikle dar gelirli konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımız için konut üretimi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

14 teklif geldi

İhalenin ilk oturumunda teklif veren 14 firma içerisinde en yüksek teklif sunan firma, 150 milyon liralık teklifle Özak GYO & İnt-Er Yapı İş Ortaklığı oldu. İhalede ayrıca Esta & İntek; Artaş & Bemay & Aksoylar; Fema İnşaat; Dağ Mühendislik; Torkam İnşaat; Fuzul Yapı & İstanbul Teknik Arı İnşaat; Ak Yapı; Güney Gayrimenkul & Başyapı & Elit Vizyon; Seha İnşaat; Yılmaz İnşaat; Esta & EGG Yapı & A Yapı; Makro İnşaat; Günyüzü İnşaat teklif verdi.


'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret etti
Kazakistan'da neler yaşandı? Canlı yayında anlattı
Basın toplantısında korkutan açıklama! 5.dalga başladı
Yunan basını manşetten verdi! Dikkat çeken TOGG mesajı
Afganistan'da şiddetli deprem! Can kayıpları var
Toprak kaymasıyla ortaya çıktı! Roma dönemine ait
Migros ve CarrefourSA'dan rekabet cezasıyla ilgili yeni açıklama
Eski eşine kayıtsız kalamadı! 'Selin Çıra mı olduk?'
Boupendza bombası, sözleşmede sürpriz
Erdoğan 'Ocak' sözü vermişti! "Aynı hassasiyeti gösterdik"
Dünya bu görüntüyü konuşuyor! Başka bir gezegenden gelmiş gibi...
Faturaları mutlaka kontrol edin! İsteyen değiştirebilir
Man'ın menajeri iki Süper Lig devinin teklifini açıkladı!
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı
İbrahim Erkal'ın vasiyetindeki Demet Akalın detayı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler