Geri Dön

Top Gear’ın üçlüsü 250 milyon $ alacak

BBC’nin dünyaca ünlü otomobil şovunun yıldızları olan Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May’in, Amazon ile 3 yıllığına 250 milyon dolara el sıkıştıkları bildirildi

Top Gear’ın üçlüsü 250 milyon $ alacak

BBC’de bir yapımcıyla kavga ettikten sonra kovulan Clarkson’ın, onun ardından kurumdan istifa eden Hammond ve May ile birlikte Amazon’la anlaşma imzaladıkları açıklanmıştı.

En büyük anlaşma
Bu anlaşmanın detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İngiliz basınında verilen haberlere göre efsane üçlü, 2016 yılında başlayacak yeni programı Amazon.com’un paralı “Amazon Prime” kanalı için yapacak. Kanala üyelik için yılda 79 sterlin ödemek gerekiyor. İngiltere’de Amazon Prime’ın yüzde 4’lük bir payı bulunduğu, Netflix’in payının ise yüzde 16 olduğuna dikkat çekiliyor.
36 bölümlük program için anlaşan üçlü, bunun karşılığında toplam 250 milyon dolar alacak.
Clarkson, Hammond ve May’in yaptığı anlaşmanın, dijital yayıncılık tarihindeki en yüksek miktarlı anlaşma olduğu belirtilirken, bundan önceki rekorun, Amazon’un rakibi olan Netflix tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çekiliyor. Netflix, “House of Cards” dizisinin iki sezonuna 100 milyon dolar ödemişti.
Üçlünün yeni programından, yine BBC’den ayrılan yapımcı Andy Wilman sorumlu olacak. BBC ise, Top Gear programına, komedyen Chris Evans ile devam edeceğini açıklamıştı. BBC’nin, Top Gear programlarından yıllık 235 milyon dolar geliri olduğuna dikkat çekiliyor.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber