Geri Dön
EkonomiTüm Türkiye’de ‘Bilim Atölyesi’

Tüm Türkiye’de ‘Bilim Atölyesi’

Henkel’in Türkiye’de Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde hayata geçirdiği Keşif Dünyası projesi şimdi Türkiye’nin her ilindeki okul ve öğrencilere online sistem üzerinden ulaşıyor.

Tüm Türkiye’de ‘Bilim Atölyesi’

 

Türkiye’de çeşitli markalar kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarında eğitimi ve çocukları önceleyen projeler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda uzun yıllardır çeşitli alanlarda çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayan çalışmalar gündeme alınıyor. Bu çalışmalar arasındaki bazı projeler ise uzun soluklu olarak başlatılırken, zaman içinde Türkiye’nin her şehrindeki çocuklara ulaşıyor. Bu projelerden birini ise Henkel, Türkiye’de 2015 yılından bu yana Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde hayata geçiriyor. Markanın ‘Keşif Dünyası’ projesi, şimdi Türkiye’nin her ilindeki okul ve öğrencileri, ücretsiz online atölyelerle bilimi sevdiriyor. Online atölyelerde uzman eğitimcilerle gerçekleştirilen birbirinden keyifli deneylerle çocuklar hem eğleniyor, hem öğreniyor.

Her okula açık 

Yüz yüze eğitim döneminde okullarda ücretsiz gerçekleştirilen bilim atölyeleri ile çocuklara bilimi sevdiren Keşif Dünyası, şimdi online atölyelerle Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerle buluşuyor. Çocukların birçok eğlenceli deney gerçekleştirdikleri atölyeler, 8-10 yaş arası minik araştırmacıların ücretsiz katılımı için Türkiye’nin her noktasındaki okulların başvurularına açık. Atölyelere katılmak isteyen okulların kd@yaraticicocuklardernegi.org adresinden randevu almaları yeterli oluyor. Böylece tüm okullar ve öğrenciler, Keşif Dünyası bilim atölyelerinden ücretsiz şekilde yararlanabiliyor.

‘İçindeki dahiyi keşfet’

Keşif Dünyası’nın tüm Türkiye’deki okullar için online bilim atölyeleri gerçekleştirmesi hakkında açıklama yapan Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Öznur Çatı, bilim tutkusunu aşılamak dileğiyle yola çıktıklarını ifade ediyor. Çatı, “Bilimin aydınlık yolunda yürümeleri için çocuklarımıza tutku aşılaması dileğiyle hayata geçirdiğimiz Keşif Dünyası projemizde, bugüne dek gerek yüz yüze gerekse online eğitimlerle yaklaşık 35 bin çocuğumuza ulaştık. Şimdi online bilim atölyelerimizle ülkemizin her köşesinde eğitim gören çocuklarımızı, içlerindeki dâhiyi keşfetmeye bekliyoruz.Tüm okullarımızı ve öğretmenlerimizi randevu alarak, öğrencileri ile birlikte Keşif Dünyası atölyelerine katılmaya davet ediyoruz” diye konuşuyor.