Geri Dön

Turizm devleri ‘Rebis Bodrum’ için yarışta!

Uluslararası turizm yatırımlarında önemli bir merkez haline gelen Bodrum, yerli ve yabancı firmaların gözdesi haline geldi.

Turizm devleri ‘Rebis Bodrum’ için yarışta!

Aynı zamanda turistlerin yoğun ilgisi de turizm sektörünün en lüks markalarını Bodrum’da yeni yer arayışına yöneltti. ‘Özel bölge’ arayan en lüks otel markalarının işletmesi için yarıştığı yerlerden birinin de Bardakçı Koyu’nda Emrağ İnşaat tarafından yükselen ‘Rebis Bodrum’ projesi olduğu ifade ediliyor. Dünya devi markalar, projenin işletmesi için aday olmuş durumda.

Swissotel, Mandarin Oriental, LUX Bodrum, Paramount Hotels, Kaplankaya Six Senses ve BanyanTree’nin ardından yine Türkiye’ye ilk kez Bodrum’dan girmeyi amaçlayan Millennium and Copthorne Hotels, Armani, Bvlgari ve Hilton Grubu’nun en yeni markalarından Curioby Hilton’un Rebis Bodrum’u gözüne kestirdiği belirtiliyor.

Da Vinci tablosu...

Emrağ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Amrağ, “Bu aşamada şunu söyleyebilirim. Bodrum merkeze çok yakın ve dingin bir denizle iç içe Rebis Bodrum, Da Vinci’nin tabloları gibi. Başkası yok. Bu sebeple proje için gelen otoban otelcilerini reddettik. Projeye ilgi gösteren markalar elbette var ancak kendimiz de işletebiliriz gibi bir düşüncemiz de var” dedi.

350 milyon euro...

Rebis Bodrum’da tekne bağlama ruhsatı da olduğu bilgisini veren Kadri Amrağ, 200 metre sahili olacak projenin yaklaşık 35-40 yatlık bir yanaşma iskelesi olacağını açıkladı. Bodrum Bardakçı Koyu’nda 45 dönümde inşa edilen Rebis Bodrum, iki etaptan oluşuyor.

İlk etabı 20 müstakil rezidanstan oluşan Rebis Bodrum ExclusiveResidences’in inşası tamamlandı. Bu etapta yer alan rezidansların 4’ü satışa çıkarıldı. Bu rezidansların fiyatı 3.2 milyon euro ile 5 milyon euro arasında değişiyor.

İlk etapta yer alan 4 yatak odalı 4 rezidansın da Emrağ İnşaat tarafından kiraya verileceğini kaydeden Kadri Amrağ, denize sıfır inşa edilen Rebis Bodrum Luxury Hotel &Residences’ın ise 1 Nisan 2018 tarihinde hizmete gireceğini açıkladı.

İşletme 74 otel odası ile otelin işletmesinde 33 müstakil rezidanstan oluşuyor. İki projenin değerinin ise 350 milyon euro civarında olduğunu açıkladı.

Moskova'da Putin, Aliyev ve Paşinyan görüşmesi başladıRusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın Moskova'da Dağlık Karabağ görüşmesi başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber