Gündem İstanbul'da aday krizi! CHP’li başkan Genel Merkez’e tepki gösterdi: 17 aday içinden en sonuncusu atandı

İstanbul'da aday krizi! CHP’li başkan Genel Merkez’e tepki gösterdi: 17 aday içinden en sonuncusu atandı

18.02.2024 - 14:42 | Son Güncellenme:

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala CHP'de aday tartışmaları devam ederken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 17 aday arasından en sonuncusunun atandığını belirterek, CHP Genel Merkezi'nin aday tercihine tepki gösterdi.

İstanbulda aday krizi CHP’li başkan Genel Merkez’e tepki gösterdi: 17 aday içinden en sonuncusu atandı

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala CHP'de aday tartışmaları sürüyor. CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve bazı aday adayları partideki aday belirleme sürecine tepki gösterdi.

Haberin Devamı

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MYK ve Parti meclisi kurulu üyelerine çağrıda bulunuldu.

"17 ADAY İÇİNDEN EN SONUNCUSU ATANDI"

Aday belirlemedeki adaletsizliğe dikkat çekilen açıklamada, "Sarıyerliler bu oldu bitti karşında öfkelidir" ifadesine yer verildi.

"Yapılan atamayla tüm yoklama ve anketlerin aksine Sarıyer’de 17 aday içinden en sonuncusu atandı. Sadece ortak açıklama kararı alan bizler değil, Sarıyerliler de bu oldubitti karşında öfkelidir, şaşkındır, ayaktadır. Bu haksızlığı kabul etmemektir."

"15 YILLIK CHP İKTİDARININ KAYBEDİLECEĞİ DE GÜN ORTADADIR"

Açıklamada mevcut adayla CHP'nin Sarıyer'i kaybedeceği, bunun sorumluluğunun ise CHP Genel Merkezine ait olacağı vurgulandı.

Haberin Devamı

"Sarıyer’de partimizin oylarını büyüttüğümüz 15 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının kaybedileceği de gün gibi ortadır. Sarıyerliler ve başkan aday adayları olarak bizler bu vebalin sorumluları değiliz. Genel merkez ve karar vericiler tarafından bilinmesini istiyoruz. Artık, Sarıyer’in kaybedilmesinin sorumluluğu bizlerin değil sizlerin omuzlarındadır."