Geri Dön
Gündem4 bin 251 hakim ve savcı ihraç edildi

4 bin 251 hakim ve savcı ihraç edildi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa, TRT’de katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 4 bin 251 hâkim ve savcının ihraç edildiğini belirtti.

4 bin 251 hakim ve savcı ihraç edildi

“Nasıl bir gecede tespit edildi” sorusunun sıkça gündeme geldiğini belirten Kolukısa, “2015 Nisan ayından itibaren HSYK 3. Dairesi’nin tarafımıza verdiği, paralel devlet yapılanmasına yönelik soruşturma var. Ben bizzat soruşturmada bulundum. Bir gecelik bir durum değil” dedi. Kolukısa, “ByLock kullanan bin 780 hâkim ve savcıı vardı. Bunlar o ilk gece attığımız 2 bin 745 kişi içerisindeydi” dedi.
Kolukısa, “Zekeriya Öz, Fikret Seçen gibi isimler hakkında işlem yapıyorduk. Kalkışma olmasaydı 6 ay içinde bu çalışmamızı sonlandıracaktık” dedi. l ANKARA Milliyet


altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş, KKTC’nin itici gücü"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ta Maraş’ın açılmasının ekonomi ve turizm açısından KKTC’ye faydaları olacağını belirterek, "Maraş KKTC’nin bir itici gücü olarak orada duruyor.” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler