Geri Dön

6 Ocak Hava durumu | Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısı!

Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son verilere göre kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısında bulunuldu. Gece yarısından itibaren İstanbul'da etkili olan sağanak yağış ve rüzgar etkisini sürdürüyor. Öte yandan Çanakkale'nin doğusu Balıkesir'in batı, Kırklareli'nin doğu ve Tekirdağ'ın Kuzeydoğu bölgelerinde kuvvetli kar yağışı uyarısında bulunuldu. İşte hava durumuna ilişkin son gelişmeler...

6 Ocak Hava durumu | Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısı!

Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında kuvvetli rüzgar, fırtına ve kar uyarısında bulunuldu. Hava durumuna ilişkin Meteoroloji'den yayımlanan son hava durumu raporunda Batı Akdeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, İzmir, Konya, Karaman, Niğde, Isparta, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri için kuvvetli yağış uyarısı yapılırken

Çanakkale'nin doğu (Bayramiç, Yenice, Biga, Çan), Balıkesir'in batı (Balya, Gönen, İvrindi), Kırklareli'nin doğu (Pınarhisar, Vize, Demirköy) ve Tekirdağ'ın kuzeydoğu (Kapaklı ve Saray), Antalya'nın doğusunun iç kesimleri, Isparta'nın güney ve doğu, Konya ve Karaman'ın güney, Mersin ve Adana'nın iç ve dağlık kesimleri ile Niğde'nin güney ilçelerinde yoğun kar yağışı beklendiği duyuruldu.

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Edirne, Bursa ve Bilecik çevreleri ile Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğu ilçelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (25-75 kg/m²), Kırklareli ile Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in batı ve Tekirdağ'ın kuzeydoğu ilçelerinde yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer tam fırtına (80-110 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

6 Ocak Hava durumu | Meteorolojiden kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısı

EDİRNE °C, 5°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İSTANBUL °C, 8°C
Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 4°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Pınarhisar, Vize ve Demirköy ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 6°C
Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in kuzey ve batı ilçeleri ile Muğla çevrelerinde kuvvetli (20-75 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer tam fırtına (80-110 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 2°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

İZMİR °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA °C, 5°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

6 Ocak Hava durumu | Meteorolojiden kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısı

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenen yağışların; Antalya il merkezi ile Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli (21-60 kg/m²), Adana ve Mersin çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100-200 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta ve Doğu Akdeniz ile Isparta çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 12°C
Çok bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 15°C
Çok bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor.

HATAY °C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

ISPARTA °C, 5°C
Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer yoğun kar yağışlı

6 Ocak Hava durumu | Meteorolojiden kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimlerinde kuvvetli olması beklenen yağışların; Konya, Karaman ve Niğde'nin güney ilçelerinde yoğun kar (20-50 cm) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun güney ve doğusunda, doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 2°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 2°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA °C, 4°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ilçelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

SİVAS °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C, 3°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

DÜZCE °C, 6°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

KASTAMONU °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyısı yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 8°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin hafif yağmurlu, Çorum ve Amasya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÇORUM °C, 4°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

TOKAT °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Elazığ çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

KARS °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, 4°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimler karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 8°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 8°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde sonra hafif yağmurlu

Gözaltına alınan oyuncu Ayşegül Çınar: Eski erkek arkadaşım bana tuzak kurduİstanbul Beylikdüzü’nde geçtiğimiz hafta sonu bir eğlence mekanında eğlendikten sonra Etiler’deki evine dönerken otomobili durdurulan oyuncu Ayşegül Çınar gözaltına alındı. Aracında 20 gram uyuşturucu bulunan oyuncu, kendisine eski sevgilisinin tuzak kurduğunu iddia etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet