Geri Dön
Gündem‘Adalet bekliyorum’

‘Adalet bekliyorum’

Lise öğrencisi Buğrak Oğraş (16) Antalya’daki 5 yıldızlı bir otelde 10 yıl önce staj yaparken kaldığı pansiyonun havuzunda ölü bulunmuştu. Kayıtlara “şüpheli ölüm” olarak yansıyan gencin ölümünün ardından hazırlanan raporda ‘Burak intihar etmemiş’ tespiti yapılmıştı. Şüpheliler hakkında işlem yapılmamasına tepki gösteren Murat Oğraş, oğlunun ölümüne sebep olanların FETÖ tarafından korunduğunu iddia ediyor.

‘Adalet bekliyorum’

 

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul - 10 yıldır adaletin yerini bulması için mücadele ettiğini söyleyen baba Murat Oğraş Milliyet’e şunları anlattı:

“Emniyet gerekli araştırmayı yapmadı. Hazırlanan kriminal raporda, ‘Burak intihar etmemiş, başkası tarafından bir şekilde aşağı düşürülmüştür’ tespiti yapıldı. Zaten oğlumun vücudunda darp izleri, gözlerinde de morluklar vardı.

Tüm bu tespitlere rağmen soruşturmaya bakan ilk savcı 1 yıl boyunca dosyayı ellemedi. Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na defalarca şikayette bulundum. Ancak bir sonuca varamadım. Bir yılın sonunda ise dosyaya, başka bir savcı bakmaya başladı ve 9 yıldır dosya aynı savcıda. Savcı geçen yıl 6 şüpheliden Fedai Pusta ve Cihan Arıkan’ı sorgu için çağırdı. Ancak baş şüphelilerden Cihan Arıkan’a ulaşılamadı. Polisin aylarca ulaşmadığı Arıkan’ın 1.5 ay önce Almanya’ya kaçtığını öğrendim.

Ben başta bu şüphelilere takipsizlik kararı veren ve sonra da takipsizlik kararını kaldıran savcıyı da HSYK’ya şikâyet ettim. Adalet yerini bulana kadar mücadele etmeye devam edeceğim. Çünkü benim oğlumun katilleri FETÖ’cüler tarafından kollandı.”

Viraja hızla giren otomobil bariyere çarptı; kaza anı kameradaBAĞCILAR'da virajı dönerken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, bariyerlere çarptı. Kazada otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahaleyi yoldan geçen sağlık görevlisi 2 kadın yaptı. Kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet