Geri Dön

Adanalı gencin İncirlik’e nasıl girdiği ortaya çıktı

Adana’daki İncirlik Üssü’nü ziyaret eden ünlü oyuncular Ray Allen, Scarlett Johansson, Chris Evans’la çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşan kimliği meçhul Adanalının, bir arkadaşının refakati ile sıkı güvenlik önleminin bulunduğu alana girmeyi başardığı, ziyaretçi defterinde de adının kayıtlı bulunduğu ortaya çıktı. Ancak bu kişinin adı açıklanmadı.

Geçen 6 Aralık’ta ABD askerleri ile ailelerine eğlence ve bakım hizmetleri sunan bir kuruluş olan United Service Organizations Inc.’in (USO Show) yaptığı etkinlik kapsamında ’Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’ filminin 2 yıldızı olan Chris Evans ve Scarlett Johansson’ın da aralarında bulunduğu oyuncular, Adana’daki İncirlik Üssü’nü ziyaret etti. Etkinlik kapsamında sahneye çıkan ünlüler, askerlerin sorularını da yanıtlayarak onlarla sohbet etti. Ünlü oyuncular sosyal medya hesaplarında ziyaret sırasında askerler ile birlikte çektirdikleri fotoğrafları paylaştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Aynı günün akşamı sosyal paylaşım sitesi Ekşi Sözlük’teki bir kullanıcı da adresine, ünlü oyuncularla çektirdiği fotoğrafları, zorlu bir şekilde yüksek güvenlikli üsse girdiğini anlatarak yükledi. Törenin yapıldığı alanda bulunduğu öne sürülen ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford’un da olmasına rağmen, sivil bir kişinin güvenlikli alana nasıl girdiği tartışma konusu oldu. Bunun üzerine soruşturma başlatan Adana polisi, kimliği meçhul Adanalı’nın, İncirlik Üssü’ne giriş-çıkış hakkı bulunan bir arkadaşının refakati ile girmeyi başardığını belirledi. Üs nizamiyesi kapısındaki nöbetçi amirliğinde bulunan ziyaretçi defterine kayıt yaptırarak içeri giren bu kişi, ayrıca Ekşi Sözlük’te paylaştığı fotoğrafları da sildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açık açık ilan etti: Devlet başkanlığı seviyesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İSEDAK 36. Bakanlar Toplantısı'na videokonferansla katıldı. Erdoğan, 'İslam ve Müslüman düşmanlığı, kimi Avrupa ülkelerinde bizzat devlet başkanı seviyesinde himaye edilen bir politikaya dönüşmüştür. İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığı ile mücadele etmek, o topraklarda yaşayan kardeşlerimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet