Geri Dön
GündemALES/3 geç başvuru tarihi bugün! ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES/3 geç başvuru tarihi bugün! ALES başvurusu nasıl yapılır?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları, 19-27 Eylül tarihlerinde alındı. ÖSYM tarafından uygulanacak olan ALES/3 başvurularını kaçıran adaylar ise bugün geç başvuruda bulunabilecek. Peki ALES geç başvuru nasıl yapılır? ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

ALES/3 geç başvuru tarihi bugün! ALES başvurusu nasıl yapılır?

18 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan ALES/3 sınavı için heyecan dorukta. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının başvuru tarihlerini kaçıran adaylar, geç başvuruda bulunabilmek için arayışa geçti. Peki ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

ALES sınavına katılmak isteyen adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden başvuruda bulunabilirler.

ALES BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

ALES GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES/3 (SONBAHAR) GEÇ BAŞVURU GÜNÜ VE SINAV ÜCRETİ: 10 Ekim 2018, 150,00 TL (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)

ADAY BAŞVURU FORMUNUN DOLDURULMASI

Aday Başvuru Formundaki alanların doldurulmasına ilişkin açıklamalar sırasıyla ve aynı başlıklar kullanılarak aşağıda verilmiştir. Bu açıklamalar dikkatle okunduktan sonra doldurma işlemine geçilmelidir. Aday Başvuru Formu, başvuru işleminin kolay ve yanlışsız yapılmasına yardımcı olacağı için bu forma yazılanlar okunaklı olmalıdır. Formun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın kimlik belgesinde yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır.

Adaylara biyometrik yöntemlerle kimlik doğrulaması yapılabilecektir. Biyometrik yöntemlerle kimlik doğrulama uygulamaları için elde edilen veriler sınav hizmetlerinde kullanılmak üzere saklanabilecektir.

Aday Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından aday sorumludur. Eksik veya yanlış bilgilerden adayların yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz. Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır.

ÖSYM tarafından gerektiğinde adaylara; telefon, SMS, e-posta vb. yollarla bilgilendirme yapılabildiğinden ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki iletişimle ilgili alanların mutlaka güncel ve doğru bilgileri içermesi gerekmektedir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İsmet Uçma'ya veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze törenine katıldıHayatını kaybeden AK Partili vekil İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler