Geri Dön
GündemALES soruları ve cevapları yayınlandı mı? ALES/3 sonuçları bekleniyor...

ALES soruları ve cevapları yayınlandı mı? ALES/3 sonuçları bekleniyor...

ALES/3 sınavı 18 Kasım'da gerçekleştirildi. Sınava katılan öğrencilerin gözü ALES sınav soru ve cevaplarında. Peki ALES sınav soru ve cevapları yayınlandı mı ve ALES/3 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES soruları ve cevapları yayınlandı mı? ALES/3 sonuçları bekleniyor...

ALES/3 için adaylar ter döktü. ÖSYM'nin düzenlediği ALES sınavı dün saat 10:00'da başladı, adaylara sınava geç kalmama uyarısı da yapılmıştı. ALES/3 soru ve cevaplarının yayınlanacağı tarih merakla bekleniyor.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin sınav takvimine göre ALES/3 sonuçları 20 Aralık'ta ilan edilecek. Adaylar sonuçlarını ÖSYM sonuç sayfasından elektronik ortamda görüntüleyecek.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ?

Danıştay 8. Dairesi, 2017 yılında ALES'in içeriğine ilişkin olarak yapılan düzenlemeler sonrasında, 2017 öncesinde yapılan ALES sınavlarının 5 yıl boyunca geçerli olacağına dair geçici madde hükmü hakkında yürütmenin durdurulması yönünde karar verdi.

ALES: Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), 78 sayılı Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye, 5538 sayılı Kanunla eklenen Ek Madde 8 uyarınca,

> yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına yapılacak atamalarda,

> ülkemizde lisansüstü eğitime girişte,

> yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde

lgili kurumların kullanacakları puanları sağlayan sınav sistemidir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner