Geri Dön

Alper Kut kimdir?

Alper Kut kimdir? Başarılı oyunculuğuyla bilinen Alper Kut hangi dizilerde oynadı? İşte Alper Kut'un hayatına dair merak edilenler...

Alper Kut kimdir?

Ankara doğumlu olan Alper Kut Veterine Fakültesi'nde okudu. Sonrasında Eğitimini Hukuk Fakültesi'ne geçerek devam eden Alper Kut ilerleyen yıllarda kariyerini tiyatro ile tamamlamak istedi. İşte Alper Kut'un yaşamına dair bilinenler...

ALPER KUT KİMDİR?

Alper Kut, 25 Ekim 1962 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Önce Ankara’da Veteriner fakültesinde okudu, ertesi sene tekrar imtihana girerek İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Ama aynı zamanda Tiyatro bölümünü de kazanmıştı tercihini tiyatrodan yana yaptı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Bakırköy Devlet Tiyatrosunda işe başladı.

Tiyatro ile ilgilenirken babasının vefatı dolayısı ile 6 yıl kadar tiyatrodan uzak kalıp iş adamlığına soyundu. Hatta Genç İş Adamları Derneği kurucu üyesi bile olup 3. Dönem başkanlığını bile yaptı.

Alper Kut, 6 Haziran 2012 tarihinde tiyatrocu Devrim Yakut ile evlendi.

TİYATRO

Pir Sultan Abdal
Kaç Baba Kaç
Külhanbey Müzikali
Carrar Ananın Silahları
Antigone
Kuşlar
Belgelerle Kurtuluş Savaşı

FİLMLERİ VE DİZİLERİ

2015 – Kurtlar Vadisi Pusu (Baron Murat ) (TV Dizisi)
2014 – Günahkar (Fikret) (TV Dizisi)
2013 – Kahireli Palas (Kemal) (TV Dizisi)
2011 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (Avukat) (TV Dizisi)
2013 – 2015 – Kurtlar Vadisi Pusu (Murat) (TV Dizisi)

Kargu-2'nin yeni teslimatları yapıldıSavunma Sanayii Başkanlığı (SSB) terörle mücadelenin önemli unsurlarından olan Kargu-2'nin yeni teslimatlarının güvenlik güçlerine yapıldığını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber