Geri Dön
GündemPTT şubeleri bugün açık mı? 12 Mayıs PTT şubeleri açık mı, kargo hizmet veriyor mu?

PTT şubeleri bugün açık mı? 12 Mayıs PTT şubeleri açık mı, kargo hizmet veriyor mu?

Ramazan ayının son günü bugün eda ediliyor. Arefe günü olarak bilinin bu özel günde PTT şubelerinde işlemleri olan vatandaşlar PTT bugün açık mı sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Para çekme, kargo gönderme/alma, para yatırma gibi birçok işlemin gerçekleştirildiği PTT şubeleri hakkında merak edilen detayları sizler için derledik. Peki PTT şubeleri Arefe gününde açık mı, bayramda açık olacak mı?

PTT şubeleri bugün açık mı? 12 Mayıs PTT şubeleri açık mı, kargo hizmet veriyor mu?

İslam alemi için büyük anlam ve önem taşıyan Arefe günü bugğn idrak ediliyor. 2021 yılının Ramazan Bayramı'na kısa süre kala arefe gününde hangi kurumların açık olacağı hangi kurumların tatil olacağı araştırılmaya başladı. Bu kurumlar arasına PTT de girdi. Peki arefe günü PTT açık mı, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü PTT çalışıyor mu?

AREFE GÜNÜ PTT AÇIK MI, 2021 AREFE GÜNÜ PTT KARGO ÇALIŞIYOR MU?

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması kararlaştırıldı. Kamu çalışanları bayram tatili haftasına denk gelen 10-11 Mayıs'ta tam gün 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli olacak.

 

TAM KAPANMADA PTT AÇIK MI?

Tam kapanma kapsamın ilan edilen sokağa çıkma yasağında PTT'nin açık olacağı yayınlanan genelge ile belirlendi.

Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, PTT vb.), buralarda çalışanlar ile ibadethanelerdeki din görevlileri, Acil Çağrı Merkezleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri, Göç İdaresi, Kızılay, AFAD ve afet kapsamındaki faaliyetlerde görevli olanlar ve gönüllü olarak görev verilenler, cemevlerinin dede ve görevlileri"

Mahalleli yasa boğuldu! 64 yıl boyunca muhtarlık yaptıMalazgirt ilçesinde 1957 yılında amcasından devraldığı muhtarlık mührünü 64 yıldır taşıyan Reşit Kardan, hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet