Geri Dön
GündemAşı zorunlu mu olacak? Aşı yaptırmayanlara kısıtlama gelecek mi?

Aşı zorunlu mu olacak? Aşı yaptırmayanlara kısıtlama gelecek mi?

Aşı zorunluluğu vaka sayılarının artması ile birlikte yeniden konuşuluyor. Koronavirüs salgını ile mücadelede aşılamanın başlaması ile birlikte vaka sayılarında düşüş yaşanmış normalleşme Temmuz ayı itibariyle başlamıştı. Son günlerde vaka sayılarında yaşanan hızlı artış 'Aşı yaptırmak zorunlu olacak mı, aşı yaptırmayanlara kısıtlama gelecek mi?' sorularını da beraberinde getirdi.

Aşı zorunlu mu olacak? Aşı yaptırmayanlara kısıtlama gelecek mi?

Aşı yaptırmak zorunlu mu? Aşı zorunluluğu gelecek mi? Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artışla birlikte aşı zorunluluğu tartışmaları gündemde. Aşı yaptırmayanlara yönelik kısıtlama gelecek mi merak konusu. Konu ile ilgili gelişmelerin Bilim Kurulu Toplantısında masaya yatırılması bekleniyor.

AŞILAR ZORUNLU MU OLACAK?

Bakan Koca şu ifadeleri kullandı;

"Bazı ülkeler bu konuda kanunlar çıkarıyor ya da hazırlıyor. Bizim bu konuya yaklaşımımız bilimsel verilerden elde edilecek sonuçlara bakmadan atılacak adımların eksik olacağı yönündedir. Birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumluluk alarak ve sorumlu bir birey olarak kendi tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir.

Yaptığımız çalışmaların bilime ve kanıta dayalı sonuçları özel tedbirler almayı gerektirirse bunu yapmaktan imtina etmeyiz. Ancak 'herkes yapıyor, herkes istiyor' diye bir adım atmayacağız. Kısıtlamalarla dolu bir toplumsal hayat hiçbirimizin tercihi ya da önceliği değildir. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda tedbir alınması gerek bir durum olursa bunu sizlerle paylaşacağım."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner