Geri Dön

Başhekim, odasında doktorla yukruklaştı

TEKİRDAĞ Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Cengiz Becerir ile aynı hastanede görevli olan ve aralarında daha önce de yaşanan tartışma nedeniyle mahkemelik olduğu Uzman Doktor Mehmet Şükrü Efem arasında kavga çıktı.

Başhekim odasında yaşanan kavgadan sonra rapor alan iki doktor birbirlerinden şikayetçi oldu.
Tekirdağ Devlet Hastanesi Başhekimi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Cengiz Becerir, iddiaya göre 1.5 yıl önce bir hastası için heyet raporu düzenledi. Düzenlediği heyet raporu için Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Şükrü Efem’den de imzalamasını istedi. Ancak Dr. Efem hastayı görmediği gerekçesiyle heyet raporunu imzalamadı. Bunun üzerini iki hekim arasında önce tartışma sonra da kavga çıktı. Hastane başhekimi Becerir ile Dr. Efem kavga sonrası birbirlerinden şikayetçi oldular. İdari soruşturmanın ardından başlatılan adli soruşturma sonrası da dava açıldı.
Hastanede 1.5 yıl önce yaşanan kavga ile ilgili yürütülen adli soruşturma kapsamında açılan dava ile ilgili olarak bugün her iki doktora da mahkemeden duruşma tebligatı geldi. İki doktor arasında 1.5 yıl önceki olaydan sonra geçen süre içerisinde de anlaşmazlıklar yaşandı.
Bugün saat 15.30 sıralarında Dr. Mehmet Şükrü Efem, başhekimlik önündeki göreve geliş gidiş cetvelini imzalamak istediği sırada kapının açık olması üzerine Başhekim Becerir ile göz göze geldi. Aralarında önceden husumet bulunan iki doktor yeniden tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve Başhekim Becerir ile Uzman Dr. Efem, birbirlerini yumduk darbeleri ile darp ettiler. Hastane personelinin araya girmesiyle yatıştırılan kavgadan sonra sağlık ocağına giden her iki doktor rapor aldıktan sonra polise başvurup birbirlerinden şikayetçi oldular. Kavga ile ilgili adli soruşturma başlatıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan İskenderun’daki patlamaya ilişkin açıklama yaptıHatay Valisi Rahmi Doğan, Amanoslar'ın teröristlerden arındırıldığını söyledi. Hatay'ın İskenderun ve Payas ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarla 2 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarla ilgili İskenderun ilçesinde açıklamalarda bulunan Hatay Valisi Rahmi Doğan, Amanoslar'da sıkışan son teröristlerin bu eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber