Geri Dön

Başvuru biter bitmez sorulmaya başlandı: KPSS 2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Her yıl binlerce kişi devlet memuru olma hayali ile KPSS sınavına giriyor. KPSS'ye her sene yoğun bir başvuru yapılırken güzel sonuç alan adaylar belirli zamanlarda açılan kontenjanlara tercih başvurusu yapıyor. Son olarak KPSS-2019/2 tercihleri alındı. Başvuru yapanların aklında ise şu an tek bir soru var: KPSS 2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvuru biter bitmez sorulmaya başlandı: KPSS 2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

ÖSYM 26 Kasım'da bir duyuru yayımlayarak "Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır." diye belirtti. Kurum başvuru tarihlerini ise 3-12 Aralık olarak belirledi. 3 Aralık günü geldiğinde büyük bir yoğunluk başlarken 12 Aralık 23.59'da tercihler sona erdi. Binlerce kişiyi şimdi büyük bir heyecan sararken sonuç sabırsızlığı sürüyor. Peki, KPSS 2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS-2019/2 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS-2019/2 tercih sonuçları hakkında ÖSYM'den geçilen bir duyuru yok. Geçen sene KPSS-2019/2 tercih sonuçları başvuruların bitişinin ardından 8 gün içinde açıklanmıştı. Bu sene sonuçların 20 Aralık'ta açıklanması bekleniyor. 

 

CHP'li İlhan Kesici'den İBB'ye "Fatih" eleştirisiCHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin satın aldığı Fatih'in portresinin kime ait olduğunun belli olmadığını, tablodaki diğer kişinin de bilinmediğini ve bu durumun ciddiyetsizlik olduğunu belirterek "Böyle reklam yapılmaz. Kendi belediyemiz, çok yanlış" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber