Geri Dön
GündemBayram tatili kaç gün olacak? 2019 Kurban Bayramı ne zaman başlıyor?

Bayram tatili kaç gün olacak? 2019 Kurban Bayramı ne zaman başlıyor?

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca müslümanın merakla beklediği Kurban Bayramı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu yıl yaz mevsimine denk gelen bayram öncesi vatandaşlar en çok Kurban Bayramı ne zaman ve bayram tatili kaç gün sorularının cevaplarını arıyor. İşte 2019 Kurban Bayramı hakkında merak edilen bilgiler...

Bayram tatili kaç gün olacak? 2019 Kurban Bayramı ne zaman başlıyor?

İslâm’da kurbanın dinî hükmüyle ilgili olarak Kur’an’da, Hz. Peygamber’in sünnetinde önemli açıklamalar yer almış, bu çerçevede oluşan fıkıh kültüründe de konu hakkında ayrıntılı bilgi ve hükümler derlenmiştir.

Müminler her kurban kesiminde Hz. İbrâhim ile oğlu İsmâil’in Cenâb-ı Hakk’ın buyruğuna mutlak itaat konusunda verdikleri başarılı sınavın hâtırasını tazelemiş ve kendilerinin de benzeri bir itaate hazır olduğunu simgesel davranışla göstermiş olmaktadır.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

11 Ağustos 2019 Pazar 1. Gün
12 Ağustos 2019 Pazartesi 2. Gün
13 Ağustos 2019 Salı 3. Gün
14 Ağustos 2019 Çarşamba 4. Gün

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kopan çatının altında kalmaktan koşarak kurtuldularBaşakşehir’de lodos nedeniyle bir binanın çatısı hemen yan tarafında bulunan saniye sitesine uçtu. Sanayi sitesinde bulunan 4 kişi çatının altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yaşanan dehşet dolu anlar saniye saniye güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler