Geri Dön
GündemBayram tatili ne kadar, 9 gün mü? Bayram ayın kaçında, ne zaman 2020?

Bayram tatili ne kadar, 9 gün mü? Bayram ayın kaçında, ne zaman 2020?

On bir ayın sultanı Ramazan ayının sonuna yaklaşılıyor. Ramazan ayının sonunda Müslüman alemi tarafından Ramazan Bayramı kutlanacak. Bayramda sokağa çıkma yasağı olacağı geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bayrama yaklaşırken tatilin kaç gün olacağı ise merak ediliyor. Peki bayram tatili ne kadar, 9 gün mü? Ramazan Bayramı ayın kaçında, ne zaman?

Bayram tatili ne kadar, 9 gün mü? Bayram ayın kaçında, ne zaman 2020?

Üç aylar içerisinde bulunan Ramazan ayının bitmesine kısa bir süre kaldı. İslam dünyası için önemli aylar içerisinde yer alan Ramazan ayının bitmesiyle birlikte Ramazan Bayramı kutlanacak. Bayramın hangi güne denk geldiği ve tatilin kaç gün olacağı merak ediliyor. Bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı ile ilgili araştırmalar yaplıyor. Peki bayram tatili kaç gün, ne zaman?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN, AYIN KAÇINDA?

Ramazan Bayramı'nın 1.günü: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı'nın 2.günü: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı'nın 3.günü: 26 Mayıs Salı

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yaptı;

"Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum."

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet