Gündem Binlerce kişi teröre karşı tek yürek oldu

Binlerce kişi teröre karşı tek yürek oldu

11.12.2016 - 18:10 | Son Güncellenme:

Türkiye'nin çeşitli illerinde, Beşiktaş'taki hain saldırıya tepki göstermek için "teröre lanet yürüyüşleri" düzenledi. Beşiktaş'ta da bir grup vatandaş, terör saldırısının  gerçekleştiği yerde Türk bayrağı açarak, şehitler için dua etti. Bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Binlerce kişi teröre karşı tek yürek oldu

Beşiktaş'ta bir grup vatandaş, terör saldırısının gerçekleştiği yerde Türk bayrağı açarak, şehitler için dua etti. Saldırı nedeniyle Beşiktaş'ta kapatılan yolların çalışmaların ardından ulaşıma açılması üzerine bir grup vatandaş bölgeye geldi. Burada Türk bayrağı açan vatandaşlar, şehitler için dua okudu. Ayrıca olay yerine karanfil bırakan vatandaşlar, "Şehitler Ölmez", "İdam Geri Gelsin" şeklinde slogan attı. Bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Haberin Devamı

Bu arada bir grup vatandaş ile yabancı basın mensupları arasında tartışma yaşandı. Gruptan bir kadın, yabancı bir televizyon muhabirine yönelik, "Ben Kürdüm, Türküm, Suriyeliyim... Suriye'deki savaşı durdurun." dedi.

ADIYAMAN'DA TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Mimar Sinan Kültür Parkı önünde düzenlenen yürüyüşe Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla teröre tepki sloganları atan kalabalık, Gölbaşı Caddesi üzerinden Demokrasi Parkı'na kadar yürüdü.

Binlerce kişi teröre karşı tek yürek oldu

Kalabalık adına açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, her türlü terör saldırılarını lanetlediklerini söyledi.

Haberin Devamı

Yapılan açıklamanın ardından Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından şehitler için gıyabi cenaze namazı kılınarak dua edildi. (DHA)

KAYSERİ'DE HAİN SALDIRI LANETLENDİ!

Kayseri'de bir grup vatandaş ellerine aldıkları Türk bayrakları ile İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan hain saldırıyı kınayıp, şehitler için dua ettiler.

İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan ve 38 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırı sonrası bazı vatandaşlar ellerine aldıkları Türk Bayrakları ile yaşanan terör olaylarını lanetledi. Duaların okunduğu kınama töreninde her yaş grubundan vatandaşın yer aldığı teröre tepki buluşmasında bazı vatandaşlar gözyaşları içerisinde okunan duaya amin dedi.

ESKİŞEHİRLİLERDEN TERÖRE TEPKİ!

Eskişehir’de bir grup vatandaş, düzenledikleri basın açıklamasıyla terör tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduklarını belli etmek amacıyla gerçekleştirecekleri “Reis yalnız değilsin” mitingini, dün akşam saatlerinde İstanbul’da yaşanan hain terör saldırıları nedeniyle başka bir tarihe erteleyen grup, basın açıklaması düzenlendi.
Valilik meydanında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup adına konuşma yapan İpek Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her zaman yanında olduklarını ifade ederek, bu milletin canını yakanların asla amaçlarına ulaşamayacaklarını belirtti. Yavuz, "Bugün burada Sayın Cumhurbaşkanımıza destek amaçlı halk olarak ‘Reis yalnız değilsin’ demek için bir miting yapacaktık. Lakin dün gece İstanbul’da yapılan hain terör saldırısı dolayısıyla, bugün ki mitingimizi ileri bir tarihe erteledik. Kandil arifesinde bu milletin canını yakanlar bilmelidirler ki, bizleri asla yıpratamayacaksınız. Ne yaparsanız yapın yeni Türkiye’yi, eski Türkiye’ye geri döndüremeyeceksiniz. Sayın Cumhurbaşkanıma burada seslenmek istiyorum, bütün dünyaya haykırıyoruz ki bugüne kadar sizi yalnız bırakmadık, bunda sonra da yalnız bırakmayacağız. Uçaklara, tanklara karşı göğsümüzü siper ettik sizi yalnız bırakmadık. Bundan sonra faiz ve döviz lobisine karşı da sizleri yalnız bırakmayacağız. Yanınızda olmaya devam edeceğiz. Yanınızda olduğumuzu fiilen de gösterebilmek için Sayın Cumhurbaşkanımız sizi Eskişehir’e davet ediyoruz. Dünyada da Müslümanlara yapılan zulme sessiz kalmayacağız. Terörü halk olarak lanetliyor, teröre destek verenleri Allah kahru perişan eylesin diye dua ediyoruz. Ülke ve millet olarak başımız sağ olsun” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atan grup Kur'an okuyup dua etti.

Haberin Devamı


MARDİN'DE TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ!

Haberin Devamı

Mardin’de dev Türk bayrağıyla yürüyen vatandaşlar, İstanbul’daki terör saldırılarını kınayarak, terör örgütlerine tepki gösterdi. Vatandaşlar, daha sonra, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
Türk Eğitim-Sen Mardin Şubesi’nce, İstanbul’da 30’u polis, 38 kişinin şehit olduğu terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Bu çerçevede, şube binası önünde bir araya gelen yüzlerce kişi, dev Türk bayrağı taşıyarak, Karayolları Parkı’na kadar yürüdü. Grup, daha sonra burada, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
Türk Eğitim-Sen Mardin Şube Başkanı Bahattin Biçer, “Bugün burada İstanbul’da yaşanan kalleş terör saldırısına tepkimizi göstermek için toplanmış bulunuyoruz. Birlikte yaşama irademizi, kardeşliğimizi ve barışı hedef alan İstanbul’daki hain saldırı hepimizi derinden yaralamıştır. Hainlere buradan sesleniyorum, hainsiniz, kinimiz her zaman diri kalacaktır. Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden emniyet mensupları ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz Türk milletine başsağlığı diliyoruz” dedi.

Haberin Devamı


DOĞU VE GÜNEYDOĞULU VATANDAŞLARDAN TERÖRE SERT TEPKİ

Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlar, İstanbul’daki terör saldırılarını kınadı. Vatandaşlar, terör örgütlerine lanet yağdırdı.
Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlar, Beşiktaş’ta dün akşam saatlerinde 30’u polis, 38 kişinin şehit olmasına, çok sayıda kişinin de yaralanmasına neden olan bombalı terör saldırılarını kınadı.

“Kimse Türkiye’yi yıldıramaz”
Diyarbakırlı Mihdat Kavmaz, İstanbul’da yapılan saldırıyı kınadıklarını ve lanetlediklerini belirterek, “Kimse Türkiye’yi yıldıramaz. Bizler var olduğumuz sürece bitmeyeceğiz. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz” dedi.
Adını vermek istemeyen bir otobüs şoförü ise bu saldırıların üzerine gidilmesini isteyerek, “Bu memlekete barış ve huzur gelsin. Bütün terör patlamalarını lanetliyoruz. Kürt'ü, Türk'ü ve Laz'ı fark etmiyor. Şırnaklı da, Trabzonlu da aynıdır. Hepimiz kardeşiz. Patlamalar olmasın artık. Kim yapıyorsa ve sebep oluyorsa Allah hakkımızı bırakmasın. Başka diyecek bir şey yok. Terörü lanetliyoruz” diye konuştu.

“Kargaşa oluşturulmaya çalışılıyor”
Elazığlı Mehmet Aytimur, devletin ve milletin yanında olduklarını belirterek, “Yapılan saldırıları kınıyoruz. Allah huzurumuzu bozmasın ve halkımıza yardım etsin” ifadelerinde bulundu.
Ertem Zengin, saldırıyı kınadıklarını ifade ederek, “Bu gibi olayları yapanları Allah kahretsin. Allah Türkiye Cumhuriyeti'nin yardımcısı olsun. Müslüman alemine düşman olanları Allah kahretsin” diye konuştu.
Türkiye ne zaman bir ilerleme kat etse bir kargaşa oluşturulmaya çalışıldığını anlatan Caner Kondu da, “Olan millete ve polislerimize oluyor. Terörü lanetliyoruz” dedi.

“15 Temmuz ruhuyla terörün üstesinden gelinir”
Siirtli Adnan Yıldız, 15 Temmuz birlik ve beraberliği korunarak, terörün üstesinden gelinebileceğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:
"Saldırı bizleri derinden üzmüştür. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekir. Terörü ancak bu şekilde yenebiliriz, terörün üstesinden ancak öyle gelebiliriz. Hükümetimizle, devletimizle, milletimizle 15 Temmuz’da olduğu gibi birebir beraberlik içinde olmamız gerekir. Avrupa Birliği olsun dış devletler olsun terörü besliyorlar, ülkemizin üzerine salıyorlar. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."
Bu saldırının son olması temennisinde bulunduğunu dile getiren Zeki Eren, terör örgütlerini kınadığını kaydetti.

“Et ve tırnağız, birbirimizden kopamayız”
Mardinli Şehmus Kanat, terörün dininin ve ırkının olmadığını vurgulayarak, şu ifadelerde bulundu:
“Türkiye olarak, millet olarak, bölge halkı olarak çok üzgünüz. Terör nereden gelirse gelsin kınıyoruz ve lanetliyoruz. Türkiye güzel bir ülkedir. Dış mihraklar ülkemizin huzurunun ve ekonomisinin düzgün olmasını istemiyorlar. Türk'üyle, Kürt'üyle ve Laz'ıyla bir bütünüz, et ve tırnağız, birbirimizden kopamayız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”
Saldırının bütün Türkiye’ye yönelik olduğunu anlatan Murat Kırmızıoğlu ise, “Öncelikle büyük Türk milletinin başı sağ olsun. Bu yapılan haince, kalleşçe saldırılarda biz milletçe birbirimize daha çok kenetleneceğiz. Şöyle söylemek istiyorum, kan kusturacağız. Cansa can kansa kan biz hepsine hazırız. Güvenlik güçleri, PKK'nın, terör örgütlerinin üzerine iyi gidiyor. Allah bunun devamını getirsin. Hükümetimiz dik duruş sergiliyor, bunun devamı olması gerekiyor. Asla bu tür saldırılarda geri çekilme olmayacak, olmasın. Şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

“Kimsenin gücü Türkiye’yi bölmeye yetmez”
Bingöllü Yunus Sayın, dün yaşanan olaydan dolayı içlerinin kan ağladığını belirterek, “Ölen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Allah bu olayları yapanları kahretsin. Biz Bingöllüler her zaman devletimize bağlı birer insan olduk. Terör kimden gelirse gelsin Rabbim onları perişan etsin” dedi.
Saldırıları kınayan Sait Alsaç ise, “Bizden ne istiyorlar anlam veremedim. İster DEAŞ olsun, PKK olsun, kim olursa olsun Allah hepsinin belasını versin” diye konuştu.
Barış ve huzurdan yana olduklarını belirten Sadullah Başçık da, “Bingöl halkı olarak teröre karşıyız ve terörü lanetliyoruz. 38 şehidimiz var. Onlara rahmet diliyoruz. Ailelerine sabır diliyorum. Teröre destek verenleri de lanetliyoruz. Biz huzur istiyoruz, barış istiyoruz. Bu işin sonu nereye gidecek. Kimsenin gücü Türkiye’yi bölmeye yetmez” ifadelerinde bulundu.

“Birlik ve bütünlüğü bozamayacaklar”
Batmanlı Muhammed Akkağıt, yapılan saldırıyı şiddet ve nefretle kınadığını anlatarak, şunları kaydetti:
“Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozamayacaktır. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımızın ailesine başsağlığı diliyorum.” Mehmet Bozkurt ise, şöyle konuştu:
“Mevlit Kandili arifesinde yaşanan bu acı verici olayı bölge halkı olarak en iyi şekilde anlayanlardanız. Yaşanan bu acılı olayı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Şehit ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tek temennimiz bölge halkı olarak bu acı olayların biran önce son bulmasını istiyoruz.”