Geri Dön
GündemBu kitap PKK’nın ezberini bozacak

Bu kitap PKK’nın ezberini bozacak

Kitabında PKK ile ilgili çarpıcı tespitlere yer verdi Yazar/aktivist Orhan Miroğlu, yeni çıkacak ‘Silahları Gömmek’ adlı kitabında PKK ile ilgili çarpıcı tespitlere yer verdi. PKK’nın kazanmasının mümkün olmayacağını söyleyen Miroğlu, Filistinli ünlü ‘militan’ Leyla Halit’in Arap değil, Kürt olduğunu öne sürdü.

Bu kitap PKK’nın ezberini bozacak


KAPATILAN DTP’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Öcalan’ın hain ilan ettiği Orhan Miroğlu’nun yeni çıkacak “Silahları Gömmek” adlı kitabında Kürt sorunuyla ilgili ezber bozacak tespitler var. Miroğlu kitapta Öcalan’la Güney Afrikalı Lider Mandela’yı uzunca karşılaştırıyor. Öcalan’ın uluslararası alanda Mandela’nın saygınlığına sahip olmadığını, bunun nedeninin de silahların sivillere yöneltilmiş olması ve terör yöntemleri olduğunu vurguluyor.

‘PKK kazanamayacak’

Kürtler arasında benim adıma öldürme diyenlerin sayısının arttığına dikkat çeken Miroğlu, PKK’da değişim isteyen Mehmet Şener, Hikmet Fidan ve Kani Yılmaz’ın örgüt tarafından infaz edildiğine ve PKK’daki iç infazlar yüzünden ailelerin büyük acılar yaşadığını ve bunu gizleyerek yaşadıklarını anlatıyor. Kürtler adına girişilecek yeni bir savaşın askeri olarak kazanılmasının mümkün olmayacağını, PKK’nın da kazanamadığını şimdi daha fazla asker öldürerek, Kürtlerin yoğun yaşadığı şehirlerde siyasi ve sosyal hayatı etkileyerek dayanılmaz hale getirdiği yeni bir hamle yaptığını ifade ediyor. Miroğlu kitabını Akmerkez önündeki patlamada bacağını kaybeden Ayten Bal, Siirt’teki saldırıda felç kalan Nuran Evin, hayatını kaybeden Nergis Evin, Zeynep Evin, Kevser Çekin, Nurcan Olgaç, Batman’daki çatışmada karnındaki bebeğiyle 4 yaşındaki kızı Sultan’ı kaybeden Mizgin Doğru ve Bingöl’deki canlı bomba saldırısını fedakârca engelleyerek çocuklarını ve birçok kişinin hayatını kurtaran anne Hatice Belgin’e ithaf ediyor.

‘Barışa hazır değil’

Miroğlu kitapta PKK’nın barışa hazır olmadığını şöyle anlatıyor: “Silvan’dan sonra, yeni bir savaşı denemeye çalışıyordu PKK ve barışa hazır değildi. İlk savaş 1984’te başlamıştı. İkincisinin miladı ise Silvan olacak gibi görünüyordu. (...) Kürt halkı bu savaşı istemiyor ve daha şimdiden savaş karşıtı bir tutum alıyor. (...) Bu savaş yeteri kadar sürdü ve yeteri kadar kirlendi. Etnik bir çatışmayı ve daha fazla kirlenmeyi göze almadan bu savaşın sürdürülmesi artık mümkün değildir. Savaşmak isteyenlerin bu riski göze aldıkları ve pervasızca davrandıkları aşikâr. (...) MİT-PKK görüşmelerinin basına servis edilen metninde, dikkat çeken husus, devlet heyetinin sürekli ikna peşinde olup hiçbir şeyi reddetmemesidir. Ama PKK heyetinde ise böyle bir görüşmeye ve müzakereye hazırlıklı olmama ve güvensizlik hakim... PKK’nın henüz barışa hazır olmadığı anlaşılıyor.”

‘Leyla Halit Kürt’

Miroğlu kitapta İskenderun’da tatildeyken tanıştığı Filistinli bir yüzbaşıdan ünlü hava korsanı ve FKÖ Politbüro Üyesi Leyla Halit’in Kürt olduğunu öğrenmesini de şöyle anlatıyor: “Sonra bir gün Leyla Halit’ten söz etti. ‘Hıyye Kürdiye’ (O bir Kürt’tür) dedi. Çok şaşırdım ve bugün bile bu hikâyeyi anlattığımda, kimseyi Leyla Halit’in Kürt olduğuna inandırabilmiş değilim.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sıfır araçta ÖTV fırsatçılığı!İzmir'de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi sonrası bayilerde araç kalmadığını öne süren satıcıların, yüzlerce otomobili boş arazilerde stokladığı ileri sürüldü. Yaklaşık 600'e yakın aracı park halinde görenler fırsatçılık yapıldığını öne sürerken, iddiaların odağındaki firma yetkilisi ise, 'stokçuluk' yapmadıklarını ve arazideki araçları kiraladıklarını savundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Fırsatçılık yapan tüm otomotiv markalarını vatandaşlar şikayet etsin. Bayide araç yok, kiralamayı düşünüyorsunuz. Ayrıca bazı firmalar ÖTV avantajlarını tam anlamıyla yansıtmıyor. Farklı bir uygulama yapıp aksesuar satışı adı altında farklı fiyattan satıyorlar." ifadelerini kullandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner