Geri Dön
GündemBurhan Kuzu’nun dosyası Yargıtay’da

Burhan Kuzu’nun dosyası Yargıtay’da

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliye edilmesi olayında ismi geçen Prof. Dr. Burhan Kuzu hakkında açılan dava dosyası, Yargıtay’a gönderildi.

Burhan Kuzu’nun dosyası Yargıtay’da

 

Zindaşti’nin tahliye edilmesi için yargı mensuplarını arayarak tavsiye ve telkinde bulunduğu iddiasıyla eski AK Parti milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu hakkında ‘nüfuz ticareti’ suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Ancak Kuzu, 1 Kasım 2020’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Geçtiğimiz celse İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde eski Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan’ın yargılandığı dosya ile Kuzu’nun yargılandığı dosyanın birleştirilmesi talebinde bulundu. Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin kabul etmesi üzerine dosya Yargıtay’a gönderildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli, sağlıkçılara ithafen yapılan heykelleri tartışıyorDenizli'de Merkezefendi Belediyesi'nin Covid-19 sürecinde yoğun bir çalışma dönemi geçiren sağlık çalışanlarına ithafen inşa ettiği tematik sağlık parkında yer alan heykellerin estetik ve mimari yapısı tartışmalara neden oldu. Heykelleri eleştiren Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, çocuklarımız bu heykelleri görüp korkabilir derken, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise Sadece saygı amaçlı yapıldı. Bura da kötü bir niyet yok dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler