Geri Dön

Çağlar Ertuğrul kimdir? Çağlar Ertuğrul filmleri ve dizileri

Çağlar Ertuğrul, Dağ filmlerinde gösterdiği performans ile adından söz ettirmişti. Dağ filminin ilkinde askerlik yaparken komutanını kaybeden bir eri canlandıran Çağlar Ertuğrul, Dağ 2'de asker olmaya karar veren sonunda amacına ulaşan üniversite mezunu Üsteğmen Oğuz karakterine hayat verdi. Peki Çağlar Ertuğrul kimdir?

Çağlar Ertuğrul kimdir? Çağlar Ertuğrul filmleri ve dizileri

Çağlar Ertuğrul birçok dizi ve filmde yer almasına rağmen en büyük tanınırlığını Dağ filmleri ile yakaladı. Milyonlarca kişi tarafından izlenen Dağ 2 filminde Üsteğmen Oğuz karakterine hayat veren Çağlar Ertuğrul TV ekranlarına 2012 yılında Benim İçin Üzülme adlı dizide canlandırdığı Sinan karakteri ile çıktı. Yakışıklı oyuncu Medcezir, Kurt Seyit ve Şura ve Fazilet Hanım ve Kızları gibi ses getiren dizilerin kadrosunda da yer aldı. Peki Çağlar Ertuğrul kimdir?

ÇAĞLAR ERTUĞRUL KİMDİR?

Çağlar Ertuğrul (5 Kasım 1987 - Karşıyaka, İzmir) Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Yaşamı

Çağlar Ertuğrul 5 Kasım 1987'de Karşıyaka, İzmir'de doğdu. 2005 yılında Bornova Lisesi'nden mezun oldu. 2011 yılında Koç Üniversitesi, makine mühendisliği bölümünü bitirdi. Burada ilk kez tiyatro ile tanıştı.

Kariyeri

13 Nisan 2009 tarihinde ilk kez Koç Üniversitesi'nde "Romeolar ve Julietler" adlı bir oyunda oynayarak sahne almıştır. Ardından çeşitli oyunlarda sahneye çıkmıştır. Kendisine ait bir Youtube kanalı vardır ve buradan çeşitli komedi tarzında eğlenceli videolar paylaşmaktadır. 2012 yılında Alper Çağlar'ın yönettiği Dağ adlı bir askerî filmin baş rolünde yer almıştır. Filmde, Çağlar Ertuğrul'a Ufuk Bayraktar eşlik etmiştir. Filmde oynamasının ardından tanınmıştır. Ardından Bana Masal Anlatma filminde oynamıştır. Medcezir ve Benim İçin Üzülme gibi bazı televizyon dizilerinde rol almıştır.

35 buçuk sanat evinde eğitim gördü. Bir süre sonra reklamlarda yer almaya başladı. Ardından 2012 yılında Alper Çağlar'ın yönetmenliğini yaptığı Dağ filminde rol aldı ve ününü artırdı. Bunun üstüne Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği Benim İçin Üzülme dizisinde yer aldı. Bu çalışmaların ardından Kurt Seyit ve Şura ve Boynu Bükükler adlı dizilerde de yer aldı.

FİLMOGRAFİ

2012- Dağ (Oğuz)
2015- Bana Masal Anlatma (Haşmet)
2016- Dağ 2 (Üsteğmen Oğuz Çağlar)
2017- Biz Size Döneriz (Akın Yılmaz)
2018- Ailecek Şaşkınız (Onay)

TELEVİZYON

2012-2014 Benim İçin Üzülme (Sinan Avcıoğlu)
2014 Beyaz Karanfil (Başar Korkmaz)
2014 Boynu Bükükler (Galoş Ersen)
2014 Kurt Seyit ve Şura (Yusuf)
2014 MedCezir (İnanç Pars)
2017-2018 Fazilet Hanım ve Kızları (Yağız Egemen)

TİYATRO

Romeo ve Juliet
Yobaz
Kaos Teorileri
Leş

Elazığ'da ürettiği yerli "solar simülatör"ü yurt dışına ihraç ediyorElazığ Fırat Üniversitesi (FÜ) Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu'nun teknoloji firmaları ile üniversitelerin güneş pili araştırmalarında ihtiyaç duyduğu yüksek maliyetli ithal cihazlara alternatif ürettiği "solar simülatör" cihazı, yurt dışında da ilgi görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber