Geri Dön
GündemCevat Akşit kimdir, kaç yaşında? Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi

Cevat Akşit kimdir, kaç yaşında? Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi

Cevat Akşit hoca ile ilgili paylaşımlar peş peşe geldi. Sosyal medyada gündem konularından biri olan Cevat Akşit Hoca öldü mü, Cevat Akşit Hoca kimdir soruları yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Peki Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi...

Cevat Akşit kimdir, kaç yaşında? Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit’in vefat ettiği yönündeki paylaşımlardan sonra açıklama geldi. Kısa sürede duyulan vefat haberi vatandaşları meraklandırdı. Peki İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit öldü mü? Cevat Akşit Hoca kimdir, kaç yaşında? İşte Cevat Akşit hakkında son gelişmeler...

CEVAT AKŞİT ÖLDÜ ÖLDÜ MÜ?

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit’in vefat ettiği yönündeki paylaşımlar üzerine açıklama geldi. Facebook’ta “Cevat Akşit vefat etti” iddiası kısa sürede hızla yayıldı. İddialar sonrası Cevat Akşit Hocaefendi’nin sağlık durumunun iyi olduğunu, çıkan haberlerin asılsız olduğunu bildirildi.

CEVAT AKŞİT SAĞLIK DURUMU 

Cevat Akşit'in şu anda sağlık durumunun iyi olduğu açıklanmıştır. GAYE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Mehmet Sıddık Akşit tarafından yapılan açıklama şu şekilde:"Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit Hocaefendinin sağlığı yerindedir, elhamdülillah. Hocaefendi her cuma saat 20:30'da Youtube canlı yayınında hadis derslerine devam etmektedir. Lütfen bu tür asılsız haberlere itibar etmeyiniz. Gerçek bilgi için vakfımızın sayfasını takip ediniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."Kasım 2020'de Cevat Akşit ve eşi koronavirüs tedavisi gördüğü hastaneden taburcu edilmişti.

CEVAT AKŞİT HOCA KİMDİR?

Cevat Akşit, ilahiyatçı, din bilgini, akademisyendir. Tam adı M. Cevat Akşit’tir. 1938’de Denizli’nin Yatağan ilçesinde doğdu. Babası Şakir Ali Efendi dört yaşındayken hayatını kaybetti. Annesi Havva Hanım tarafından yetiştirildi. İlkokulu bitirdikten sonra iki yıl amcası Zühtü Akşit’ten Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri aldı.1952’de Isparta İmam-Hatip Okulu’na girdi.1956’da İstanbul İmam-Hatip Okulu’na nakil oldu.1958’de buradan mezun oldu. Aynı yıl müezzin olarak tayin edildiği Fatih-Zeyrek’teki Ümmü Gülsüm Mescidi’nde uzun yıllar Mehmed Zahid Kotku Hazretlerinden ilim tahsil etti. 1963’te İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve 1965’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi olmak üzere iki ayrı fakülteyi aynı anda tamamlandı. 1975’te doktor,1980’de doçent,1988’de İslam Hukuku profesörü oldu.

Prof. Akşit, 1970-1980 arası dönemde öğretim üyeliğinin yanı sıra Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Traktör Fabrikası A.Ş.’de murakıplık, İzmir ve İstanbul barolarında avukatlık gibi çeşitli idari, hukuki, sınai ve ticari faaliyetleri bir arada yürüttü.

Fransızca ve Arapça bilen Prof. Akşit’in İşletme Hukuku ve İş Hukuku konularında üniversitelerde ders kitabı olarak okutulan eserlerinin yanında İslam Hukuku ve İş Hukuku alanında çeşitli kitapları ile yurtiçi ve yurtdışında yayınlanan makale, konferans ve tebliğleri mevcuttur. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Kürsüsü’nde Ana Bilim Dalı Başkanlığı yapmış ve buradan emekli olmuştur. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Şehit annesini dolandırmaya kalktı, torunu ve oğluna yakalandıKütahya’da şehit annesi S.A.’yı (76) telefonla arayan dolandırıcı, FETÖ soruşturmasına adının karıştığını söyleyerek evde yapılacak arama öncesinde paraları ve altınları kendilerine teslim etmelerini istedi. S.A.’nın kapıya bıraktığı poşet içindeki 52 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını almaya gelen şüpheli Haydar H., şehit annesinin oğlu ve torunu tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet