Geri Dön

Demirören Medya Grubu’na 5 ödül

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası tarafından verilen 9. İbrahim Keresteci basın ödülleri, dün akşam TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı törende sahiplerini buldu.

Demirören Medya Grubu’na 5 ödül

Yıldırım, törende yaptığı konuşmada “Gazetecilerin kendi mesleklerinin kurallarına uymasını çok önemsiyorum. Doğru haber, doğru yorum getirir. Yanlış haberi düzeltmek çok zor bir iştir. Eleştiri her zaman yapılır, buna saygı duyarız. Basın milletin gözü, kulağıdır. Millet adına ülkeyi yönetenleri denetler, bu bütün demokrasilerde olan bir iştir. Basın çok sesliliğin savunucusudur. Türkiye’de basının son derece dinamik ve özgür olduğunu biliyorum” dedi. Gecede farklı kategorilerde 29 gazeteci ödüle layık görüldü. Demirören Medya Grubu CEO’su Mehmet Soysal, ödüle layık görülürken Soysal’ın ödülünü Demirören Medya Holding Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, Binali Yıldırım’ın elinden aldı. CNN Türk’te yayınlanan “Seyirci Kalmayın”ın sunucusu Güven İslamoğlu ödüle layık görülürken, ödülü İslamoğlu adına CNN Türk muhabiri Özgür Deniz Kaya aldı. CNN Türk’ten Elif Emel Tekel de ödüle layık görülürken, Elif Tekel’in ödülünü eşi Cem Tekel aldı. Demirören Haber Ajansı Ankara Bölge Temsilcisi Nursima Özonur ile Posta Gazetesi’nden Nedim Şener de ödüle layık görüldü.

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet