Geri Dön
GündemDenizin Kovid-19’u

Denizin Kovid-19’u

Müsilaj, Saros Körfezi’nin Kömür Koyu açıklarındaki mercanları dahi sardı.

Denizin Kovid-19’u

GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul - Mercanların hali, akıllara Kovid-19’un akciğerlerde yaptığı tahribata benzedi. Türkiye’nin en büyük adası ve iç turizmin merkezi Gökçeada’nın Kuzulimanı kıyılarında zıpkınla avlanan Cemal Karakuş, 12 metre derinlikte yığınlar halinde deniz salyası görüntüledi. 21 yıldır Gökçeada’da zıpkınla avcılık yapan Cemal Karakuş’un Kuzulimanı kıyılarında 18 metrede görüntülediği deniz salyasının 1-2 metrelik kütleler halinde dolaştığı belirlendi. Karakuş, “Gökçeada kıyılarında 5 çeşit balinanın yaşadığı da biliniyor. Müren dahil ve pek çok balık türü kıyılarımızda var. Burada müsilaj tehlikesini görmek bizi çok tedirgin etti” açıklamasında bulundu.

Üzerlerini kapladı

Saros Körfezi’nde dalış yapan sualtı fotoğrafçısı Murat Orkun, mercanların üzerini kaplayan müsilajı görüntüledi. Orkun, deniz salyasının dallarından sarktığını vurguladı. Orkun, “Dip akıntısının etkisiyle geçen haftaya göre etkisini yitirse de halen 5-30 metre derinlikle deniz salyasını görebiliyoruz. Daha kuzeye yani körfezin içine doğru çıkmasından korkuyoruz” dedi.

 

Yangın termik santral bölgesinde! Canlı yayında korkutan anlarOrman yangınları ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yangınların devam ettiği 7 kentin 14 ilçesindeki çalışmalar havadan ve karadan sürüyor. Sabah saatlerinde kontrol altına alınan Manavgat'ın Kızıldağ bölgesindeki yangında alevler etkisini yeniden artırdı.Olay yerinden yayına bağlanan CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber son dakikalarda Kemerköy Termik Santrali yakınındaki yangının şiddetini arttırdığı ve olay yerinden uzaklaştıklarını aktardı. Berber, 'Rüzgarın artması yangının seyrinde etkili oldu. Bir anda 30 saniyede yangın termik santralin etrafını tamamen sardı.' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet