Geri Dön
GündemDGS başvuruları için son gün ne zaman? ÖSYM giriş ekranı

DGS başvuruları için son gün ne zaman? ÖSYM giriş ekranı

DGS 2019 başvuruları 26 Nisan itibariyle başladı. Elektronik ortamda alınan başvuruları ÖSYM resmi sayfası aracılığı ile yapılıyor. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılır? DGS başvuru ücreti ne kadar?

DGS başvuruları için son gün ne zaman? ÖSYM giriş ekranı

ÖSYM, 26 Nisan itibari ile DGS başvurularını almaya başladı. Binlerce aday 2019 DGS için başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını araştırıyor.

DGS BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

26 Nisan'da başlayan DGS 2019 başvuruları için son gün 8 Mayıs 2019. Adayların 8 Mayıs 2019 saat 23.59'a kadar başvuru işlemlerini tamamlamış olmaları gerekiyor.

DGS başvuru ücreti 120 TL.

DGS 2019 NE ZAMAN YAPILACAK?

8 Mayıs itibariyle DGS başvurularının sona ermesinin ardından adaylar 30 Haziran'da DGS'ye girecek. Sonuçların ise 25 Temmuz'da açıklanması bekleniyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan İBB'ye 'çalıntı eser' tepkisi!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 'çalıntı eser' krizi yaşanıyor. Kültür Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İBB'ye tepki gösterilirken "Bize ait olan kayıp bir tarihi eserin yurtdışından müzayedede satın alınması bizim devlet yapımıza zarar verir" denildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner