Geri Dön
GündemEmekli Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Büyük gün geldi...

Emekli Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Büyük gün geldi...

Emekli bayram ikramiyesi için geri sayım başladı. Milyonlarca emeklinin yararlanacağı emekli bayram ikramiyeleri bu yıl erken verilecek. Normal şartlarda Ramazan bayramında yatması planlanan emekli bayram ikramiyeleri bu yıl corona virüs salgını nedeniyle Nisan ayına alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla bu ay başlayacak olan emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

Emekli Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Büyük gün geldi...

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri hakkında konuştu. bu yıl erken yatacak olan emekli bayram ikramiyelerinin tarihlerini duyuran Bakan Selçuk, vatandaşları meraklandırdı.

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk; “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre;

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan,

20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan,

23, 24 olanlar için 9 Nisan,

25, 26 olanlar için 10 Nisan’da,

4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Corona virüsün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Selçuk’tan yaşlılara çağrı: “Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim”

“Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz.” diyen Bakan Selçuk, şu sözlerle çağrıda bulunmuştu:
“Biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim. “Hayat eve sığar” diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Mevlid Kandili Programı'na katıldıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kastamonu'da düzenlenen Mevlit Kandili Programı'na katıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler