Geri Dön

Evli iş adamına büyük şok! Yasak aşkı için koruma kararı

İş adamı Jonathan Boag, ayrıldığı sevgilisi Özlem Ispartalıgil’in milyonluk antikalarını çaldığını ileri sürdü. Boag, yasak aşkının aile bütünlüğünü bozmaması için mahkemeden koruma kararı aldırdı.

Evli iş adamına büyük şok! Yasak aşkı için koruma kararı

Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin sahibi ve İngiliz Deniz Ticaret Odası eski Başkanı iş adamı Hugh Jonathan Beard Boag'ın, sosyetik sevgilisi Özlem Ispartalıgil ile yaşadığı yasak aşk mahkemelik oldu. Sabah’tan İbrahim Ayral’ın haberine göre, Boag 8 yıldır birlikte yaşadıkları evde bulunan milyonluk antikalar, tablolar, saat ve ziynet eşyalarını çalmakla suçladığı sevgilisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunup, bir de aile bütünlüğünün bozulmaması için mahkemeden koruma kararı aldırdı. Boag, suç duyurusunda evli ve 3 çocuk babası olduğunu, Ispartalıgil ile 8 yıldır birlikteliklerinin olduğunu söyledi. Boag ayrıca, Ispartalıgil'in iki yılda bir arabasını yenilediğini, kendisine Bodrum ve İstanbul'dan iki ev aldığını belirtti. Ayrılmak istediğini söylemesi üzerine, Ispartalıgil'in değiştiğini belirten Boag, evde olmadığı bir gün kendisine ait antika eşyalar, değerli tablolar, özel kasasında bulunan milyonluk saat ve ziynet eşyalarını alarak kendi evine götürdüğünü söyledi.

KARARA UYMAZSA HAPSE GİRECEK

Can güvenliği ve aile birliğinin korunması için mahkemeye başvuran Boag'a mahkeme tarafından 3 ay süreyle kısmen koruma kararı verildi. Karara göre, Özlem Ispartalıgil'in şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, iletişim araçlarıyla ve diğer yollarla rahatsız etmemesine karar verildi. Bu zaman zarfında Ispartalıgil, Baog'ı rahatsız ederse yasa maddesine göre hapis cezası alabilecek.

'250 BİN DOLAR İSTEDİ'

Boag, şikâyet dilekçesinde, Özlem Ispartalıgil'in evinden aldığı değerli eşyaları geri vermek için 250 bin dolar istediğini de iddia etti. İngiliz iş adamı, ayrıca eşyaların sigortalı olduğunu da vurgulayarak maddi değerinin 3 milyon liradan fazla olduğunu söyledi. Sosyetik çiftin evinde çalışan Fatma Çetin olay sonrası ifade verdi. Ispartalıgil'in evde bulunan eşyaları kendi evine götürdüğünü doğrulayan Çetin, yılbaşı izni için evden ayrıldığını ve döndüğünde değerli bazı eşyaların yerinde olmadığını belirtti.

Paraları sokağa saçtı, yaka paça gözaltına alındıAntalya'da ikisi 18 yaşından küçük 4 kişi, internetten tanışıp yarı çıplak görüntülerini çekerek şantaj yaptıkları H.B.Y.'den 3 bin lira alıp kaçarken polis operasyonuyla yakalandı. Kovalamaca sırasında şüphelilerden İ.K. paraları sokağa saçıp karmaşa yaratmaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber