Geri Dön
GündemGaripoğlu’nun oğlunu çalışanları dolandırdı

Garipoğlu’nun oğlunu çalışanları dolandırdı

İstanbul’da iş insanı Hayyam Garipoğlu’nun oğlu Kasım Garipoğlu’na ait olduğu öğrenilen bir şirketin 6 yöneticisi, zimmete para geçirerek çalıştıkları işyerini 29 milyon dolar dolandırdıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Garipoğlu’nun oğlunu çalışanları dolandırdı

FERİT ZENGİN İstanbul - Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, ünlü iş insanı Hayyam Garipoğlu’nun oğluna ait Maslak’taki finans şirketinin 6 yöneticisi hakkında, zimmetlerine para geçirdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Oğul Kasım Garipoğlu tarafından yapılan suç duyurusu sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında inceleme yapan İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sarıyer Maslak’ta bulunan finans şirketinin merkezindeki üst düzey yönetici olarak görev yapan M.K.Y., B.K., C.Ö., V.S., S.E. ve R.E.’nin para ve teminat hesaplarından bir kısmını kurum hesaplarına aktarmadıkları, aynı yöntemle muhasebe işlerini yapmadıkları ve firmanın kasasından nakit olarak zimmetlerine 29 milyon dolar geçirdiklerini tespit etti.

Soruşturma kapsamında 23 Nisan’da düzenlenen eş zamanlı operasyonla kimliği tespit edilen 6 üst düzey yönetici gözaltına alındı. Evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyale el konuldu. Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından dün İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen 6 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-10 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet