Geri Dön
GündemHababam Sınıfı Merhaba konusu nedir? İşte Hababam Sınıf Merhaba oyuncuları

Hababam Sınıfı Merhaba konusu nedir? İşte Hababam Sınıf Merhaba oyuncuları

Hababam Sınıfı Merhaba filmi televizyon ekranlarında yayınlanacak. İlk çıktığı dönemden bu yana Hababam Sınıfı serileri izleyicilerin beğenisini topluyor. Kartal Tibet'in yönettiği Hababam Sınıf Merhaba, 2004 yılında yapıldı. Peki Hababam Sınıfı Merhaba konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?

Hababam Sınıfı Merhaba konusu nedir? İşte Hababam Sınıf Merhaba oyuncuları

Türk sinemasının önemli seri filmleri arasında Hababam Sınıfı yer alıyor. Hababam Sınıfı'nın yeni versiyonlarından olan Hababam Sınıfı Merhaba bugün televizyonda izleyicilerle buluşacak. Birçok ismin oyuncu kadrosunda yer alan filmin konusu ise araştırılıyor. Peki Hababam Sınıfı Merhaba konusu nedir? Detaylar haberimizde...

HABABAM SINIFI MERHABA OYUNCULARI KİMLERDİR?

Mehmet Ali Erbil

Halit Akçatepe

Şafak Sezer

Zeki Alasya

Mehmet Ali Alabora

Hülya Koçyiğit

Nehir Erdoğan

Ceyhun Yılmaz

Bülent Kayabaş

Peker Açıkalın

HABABAM SINIFI KONUSU NEDİR?

Hababam Sınıfı'nın okulu olan Özel Çamlıca Lisesi hala eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okul sahibi vefat etmiş, okulu oğlu Deli Bedri tarafından işletmektedir.

Eski dönemlere damga vuran Hababam geleneği ise devam etmektedir. Öğretmenler ise öğrencilerin oyunlarından yılmıştır.  Deli Bedri lakaplı okul sahibi okulu kat karşılığı müteahite satıp yerine plaza yapılmasını arzulamaktadır.

Onun bu hayalinden haberdar olan okul müdiresi Fatoş Hoca okulun satılma bahanesi olan Hababam Sınıfı ile mücadele edebilmek için eski Hababamcılardan yardım ister. Tulum Hayri , Hayta İsmail ve Güdük Necmi aralarında konuşur ve Güdük Necmi’yi okula sahte Rehberlik Öğretmeni olarak yollamaya karar verirler. Okula elinde sahte belgelerle gelen Güdük Necmi bir süre sonra Hababam Sınıfı’na gerçek kimliğini açıklar ve Hababamcılarla işbirliği yaparak Deli Bedri ile mücadele etmeye başlarlar. Sınıfın içinde ise yeni tiplemelerimizi görürüz. Sınıfın yakışıklısı Matkap Emre (M. Ali Alabora), her gece herkes uyuduktan onra okuldan kaçmakta ve sabaha karşı geri gelmektedir. Sınıf arkadaşları ise onun çok çapkın olduğunu düşünmekte ve dışardaki yaşadıklarını merak etmektedirler . Emre’nin aşık olduğu sevgilisi Arzu ise Emre’nin kendisi dışında neler yaptığını merak eder ve erkek kılığında okula kayıt yaptırır. Kız İsmail lakabı takılan Arzu’nun en büyük yardımcısı ise okul sahibi Deli Bedri’nin Hababam Sınıfı’nda okuyan oğlu Casus Ercü ’dür. Olaylar Deli Bedri’nin okulu sattığını söylemesiyle tırmanır ve herkesi çok büyük bir bir süpriz bekler.