Geri Dön
GündemHES kodu nasıl ve nereden alınır? HES kodu İstanbul kart eşleştirmesi nasıl yapılır?

HES kodu nasıl ve nereden alınır? HES kodu İstanbul kart eşleştirmesi nasıl yapılır?

HES kodu alma ile ilgili detaylar vatandaşların araştırdığı konular arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını sonrasında HES kodu çeşitli alanlarda kullanılmaya başlandı. HES kodu ile İstanbulkart eşleştirilmesi yapılması gerekenler arasında bulunuyor. Peki HES kodu nasıl alınır? HES kodu İstanbul kart eşleştirmesi nasıl yapılır?

HES kodu nasıl ve nereden alınır? HES kodu İstanbul kart eşleştirmesi nasıl yapılır?

HES kodu nasıl alınır? sorusunun cevabı merak ediliyor. HES, ulaşım ve sınavlar olmak üzere hayatta birçok alanda kullanılıyor. Koronavirüs salgını ile mücadele için alınan tedbirler arasında olan HES kodunun detayları merak ediliyor. Peki HES kodu İstanbul kart eşleştirmesi nasıl yapılır? 

SMS İLE HES KODU ALMA

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023'e SMS olarak atılır.

E-DEVLET'TEN NASIL HES KODU ALINIR?

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE HES KODU ALMA

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 'HES Kodu İşlemleri' bölümüne girilir 'HES Kodu Oluştur' butonuna tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle 'https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/' adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için aşağıdaki bilgileri doldurarak Kaydet butonuna tıklayınız.

Tiramisu tarifi21 Mart Dünya Tiramisu Günü için Kurukahveci Mehmet Efendi ile efsane bir tiramisu tarifi hazırladık! (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet