Gündem İBB adayı Murat Kurum İnsani Yardım Vakfı'nı ziyaret etti! "Mazlumlarının umutla beklediği bir seçim"

İBB adayı Murat Kurum İnsani Yardım Vakfı'nı ziyaret etti! "Mazlumlarının umutla beklediği bir seçim"

01.03.2024 - 18:56 | Son Güncellenme:

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum İnsani Yardım Vakfı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kurum "31 Mart tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir" dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum İnsani Yardım Vakfı'nı ziyaret etti. Kurum "31 Mart'ta bir tarafta Gazze'ye yardım ulaştırmak için mücadele edenler, bir tarafta da kirli pazarlıklarla kapı arkasında ülkenin birlik ve beraberliğine kastedenler var. O yüzden 31 Mart seçimleri bizim için sadece İstanbul'u ilgilendiren bir seçim değil aynı zamanda tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir" dedi.

Haberin Devamı

İBB adayı Murat Kurum İnsani Yardım Vakfını ziyaret etti Mazlumlarının umutla beklediği bir seçim

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Fatih'te bulunan İnsani Yardım Vakfı (İHH)'nı ziyaret etti. Kurum ziyareti sonrasında İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile birlikte basın açıklamasında bulundu. Kurum, “Depremlerde sellerde İHH personelimizle, arama kurtarma ekiplerimizle omuz omuza çalıştık. Nerede bir afet olsa, nerede bir sıkıntı olsa biz İHH'yı hep yanımızda gördük, diğer STK'larımızda olduğu gibi. Biz STK'larımızla ve vakıflarımızla birlikte bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışma ve anlayışı, 1 Nisan sabahı İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak çok daha güçlendirerek İstanbul'un her yerinde hizmetleri, çalışmaları yapacağız" dedi.

“TÜM DÜNYA MAZLUMLARININ UMUTLA BEKLEDİĞİ BİR SEÇİM"

Haberin Devamı

Kurum, “İstanbul bizim göz bebeğimiz. İstanbul olmazsa Türkiye olmaz. Türkiye olmazsa dünya mazlumlarının yüzü gülmez. 31 Mart seçimleri bu yüzden bu kadar önemli ve kritik bir seçimdir. 31 Mart'ta bir tarafta Gazze'ye yardım ulaştırmak için mücadele edenler, bir tarafta da kirli pazarlıklarla kapı arkasında ülkenin birlik ve beraberliğine kastedenler var. O yüzden 31 Mart seçimleri bizim için sadece İstanbul'u ilgilendiren bir seçim değil aynı zamanda tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir. İnşallah, biz bu motivasyonla sandığa gideceğiz" dedi.

“Lojistik merkez sayımızı 1’den 7’ye çıkaracağız”

Olası İstanbul depremi için hazırlıklar yapan STK’ların çalışmalarına destek verip vermeyeceğini soran gazetecinin sorusunu yanıtlayan Kurum, “Biz yaklaşık 3 ay önce de kıymetli başkanımızla bir araya geldiğimizde konuştuk. İstanbul’da bir tane afet lojistik merkezi var. Afet farkındalık akademisini kuracağız. Lojistik merkez sayımızı 1’den 7’ye çıkaracağız. STK’larımızla bu eğitim merkezlerinin sayısını arttıracağız. Arama kurtarma ekiplerimiz, yemek iaşe hizmetleri, barınma ihtiyaçlarının giderileceği çalışmayı yapmamız lazım. Deprem toplanma alanlarında o altyapıyı hep birlikte hazırlayacağız. olası problemlerde hazırlıklı olacağız. Depremle ilgili kalıcı mücadeleyi vermek durumundayız” ifadelerine yer verdi.