Geri Dön

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak? Hangi tarihte hesaba geçecek?

Kurban Bayramı öncesi emekliler abyram ikramiyesini beklerken çalışmayan vatandaşlar ise işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri için tarih bekliyordu. Bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeli haberi verdi. İşte İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak? sorusunun yanıtı...

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak? Hangi tarihte hesaba geçecek?

Kurban Bayramı yaklaşıyor. İşsizlik maaşından ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanan binlerce kişi bayram öncesi ödemelerin yatıp yatmayacağını sorgularken müjdeli haber az önce geldi. Peki, İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?

ÖDEMELER NE ZAMAN?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 27 Temmuz’dan itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakan Selçuk, “5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Böylece Bayram öncesinde vatandaşlarımıza bu destekleri ulaştırmış olacağız. Ödemeleri, 27 Temmuz’dan itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.” dedi.

“TEMMUZ AYINA İLİŞKİN ÖDEMELER 27-29 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK”

IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını hatırlatan Bakan Selçuk, “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0-2 olanlara 27 Temmuz’da, 4-6 olanlara 28 Temmuz’da, 8 olanlara 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak.” açıklamasını yaptı.

İntikam cinayeti! Son anları görüntülendiBursa'da kız arkadaşı olmadan girdiği mekanından kadınları rahatsız ettiği gerekçesiyle attığı Nuri Toğrul tarafından bacağından vurulan Murat T., hastaneden taburcu olur olmaz intikam peşine düştü. Toğrul, Murat T.'nin arkadaşı Emir Can Ö. tarafından göğsünden bıçaklanarak öldürüldü. Nuri Toğrul’un bıçaklandıktan sonraki anları güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber