Geri Dön

Janset kimdir? Janset hangi dizilerde oynadı?

Bir döneme damgasını vuran Ayrılsak da Beraberiz dizisinde oynayan Janset kaç yaşındadır? Janset'i hangi yapımlardan hatırlıyoruz. İşte merak edilenler...

Janset kimdir? Janset hangi dizilerde oynadı?

Janset 10 Haziran 1971 - Münih, Almanya doğumlu Türk oyuncu ve sunucu.

Janset, 1990 yılında Antalya Çizgi Tiyatrosu'nda animatörlük yapmaya başladı. 1992'de modelliğe başladı; 1994'te İstanbul'a gelerek Gaye Sökmen Ajans'a katıldı. Birçok derginin kapağında yer aldı.

Janset 1996'da başladığı "Televizyon Çocuğu"nda 90 bölüm boyunca Okan Bayülgen'e eşlik etti, bu programla ünlü oldu. 1997'de Mehmet Ali Erbil ve Yalçın Menteş'in başrolleri paylaştıkları Tatlı Kaçıklar'da oynadı.

1998'de Klass Magazin adlı magazin programını sundu.

Hakan Yılmaz, Tuluğ Çizgen, Suzan Aksoy ve Necmi Yapıcı ile birlikte 1999'da TRT 1'de yayınlanmaya başlayan Ayrılsak da Beraberiz'de Haziran 2002'ye kadar başrol oynadı.
2000'de Nurseli İdiz, Başak Köklükaya ve Metin Akpınar gibi oyuncularla birlikte Attila İlhan'ın yazdığı, TRT'nin 13 bölümlük mini dizisi Baykuşların Saltanatı'nda rol aldı. Aynı yıl Yosi Mizrahi ile birlikte 14 bölümlük yarışma programı Hazine Adası'nı sundu.

Ömer Albayrak'la birlikte Kanal D'de Banvit Lezzet Şov'u sundu. 2000'de Ziya Kürküt'le Kral TV Müzik Ödülleri'ni, 2001'de de Hakan Yılmaz'la TRT Yılbaşı Özel'i sundu. Bu yıldan başlayarak 33 program boyunca Radio Contact'ta Neysen O adlı rock programını hazırlayıp sundu.

2002'de Çocuklar Duymasın adlı dizinin 6. bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Janset, 2002 Haziran'da Ömer Uğur'un yönettiği Kanal D dizisi Yarım Elma da Günay Karacaoğlu ile başrolleri paylaştı.

Ağustos - Eylül 2003'te çekilen, 20 Şubat 2004'te gösterime giren Ezel Akay'ın yönettiği Neredesin Firuze?'de Sibel rolünü üstlendi.

2003 kışında Patron Kim? adlı mini dizide Cem Davran ve Ayten Gökçer'le başrolü paylaştı.

2005'te Mustafa Altıoklar tarafından yönetilen Banyo adlı filmde rol aldı.

2006'da Haluk Bilginer, Ata Demirer ve Metin Akpınar ile Kısık Ateşte 15 Dakika filmini çekti. Arka Sokaklar ve Doktorlar isimli dizilerde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2007'de TRT'nin dizisi Evimin Erkeği isimli dizide rol aldı. 2008'de atv'de yayınlanan Gülse Birsel'in yazdığı Avrupa Yakası isimli diziye konuk oyuncu olarak girdi.

2009'da Kahve Bahane isimli dizide rol aldı. 2010'da gösterime giren Sinem Kobal ve Engin Altan'ın başrollerini paylaştığı Romantik Komedi'' isimli filmde kısa bir sahnede yer aldı.

Mor ve Ötesi grubunun, "Araf" ve "Sor" isimi parçalarına çekilen video kliplerde yer aldı. 2013'te Ali İhsan Varol tarafından sunulan Kelime Oyunu yarışmasında yarışmıştır.

Gökçe Özyol ile birlikte Romantizma adlı tiyatro oyununu sahneye koymaktadırlar.

Baltalı görüntüleri olay olmuştu! Görüntülerle ilgili açıklama geldiTuzla’da, ünlü şarkıcı Halil Sezai tarafından saldırıya uğrayan Hüseyin Meriç ile avukatı, basına yansıyan “baltalı” görüntüler hakkında açıklamalarda bulundu. Avukat Serap Başkan Özsan, “Şu anda basına yansıyan kamera görüntüleri ağır darp olayından 15 saat sonraya ait görüntülerdir. Sanki bu görüntüler olayın öncesinde yaşanmış ve öncesinde çekilmiş gibi davranılmaktadır” dedi. Görüntüler hakkında konuşan Hüseyin Meriç ise, “Olaylardan 15 saat sonra yine bahçede bir ses duydum. Kapının arkasında balta vardı, baltayı da alıp çıktım burada bekledim. Tabii kimse de olmayınca çektim eve gittim” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber