Geri Dön
GündemKafe lokanta ve restoranlar açıldı! Kafe, lokanta ve restoranlar saat kaça kadar açık, hangi illerde açıldı?

Kafe lokanta ve restoranlar açıldı! Kafe, lokanta ve restoranlar saat kaça kadar açık, hangi illerde açıldı?

Kafe lokanta ve restoranlar 1 Mart'ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın hemen ardından düşük-orta ve yüksek riskli illerde belirli saatler çerçevesinde % 50 kapasite ile açıldı. Bulundukları illerde kafe, lokanta ve restoranların açılıp açılmadığını merak eden vatandaşlar aynı zamanda kafe, lokanta ve restoranların çalışma saatlerini de araştırmaya devam ediyor. Peki Kafe lokanta ve restoranlar hangi illerde açıldı, saat kaça kadar müşteri kabul ediyorlar?

Kafe lokanta ve restoranlar açıldı! Kafe, lokanta ve restoranlar saat kaça kadar açık, hangi illerde açıldı?

Kafe lokanta ve restoranların hangi illerde açıldığı vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1 Mart'ta gerçekleştirilen kabine toplantısının hemen ardından alınan kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Uzun bir süredir sadece paket servis hizmeti veren işletmelerin yerinde karar dönemi ile düşük-orta ve yüksek riskli illerde 07:00-19:00 saatleri arasında hizmet verebileceği açıklandı.

RESTORAN-KAFE VE LOKANTALAR HANGİ İLLERDE AÇILDI?

Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde faaliyetlerini 07.00 ile 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürebileceklerdir.

Restoran lokanta ve kafeler düşük-orta ve yüksek riskli illerde açılırken % 50 kapasite ile çalışmalarına ve müşteri kabulünde HES kodu uygulamasına dikkat edilmesine karar verilmişti. Yüksek riskli illerde Pazar günü sokağa çıkma yasağı olacağında kafe-lokanta ve restoranlarda bu gün içerisinde müşteri kabul edemeyecek sadece paket servis hizmeti verebilecek

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ)

Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır...

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI)

Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bursa, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars...

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU)

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER(KIRMIZI)

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

 

 

Evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen çift hastaneye kaldırıldıAntalya'da evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen karı koca, komşularının yardımıyla dışarı çıkarıldı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet