Geri Dön

Kahve bahane sinema şahane

Son zamanlarda her köşe başında rastlanan kahve dükkânlarıyla İstanbul’da git gide yayılan ‘kahve’ sevdası bir festival ve bir film gösterim programıyla daha da artıyor. Bu hafta sonu DSM Group tarafından düzenlenen İstanbul Coffee Festival, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda devam ediyor.

Kahve bahane sinema şahane

55 firmanın katıldığı festivalin programında kahve üzerine sanat etkinlikleri, atölye ve seminerler yer alıyor. Kahve tutkusu festivalle sınırlı kalmayanları bir de film gösterim programı bekliyor.
Pera Film, 14 Ocak - 1 Şubat arasında kahve kültürünün sinemadaki yansımalarından seçki sunuyor. Pera Müzesi’nin ‘Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni’ sergisi kapsamında hazırlanan ‘Kahve Bahane, Sinema Şahane’ adlı film programı kurmaca uzun metrajlı filmler ve belgeseller aracılığıyla sinemadaki kahve kültürünü ele alıyor. Jim Jarmusch’un kült filmi ‘Kahve ve Sigara’ ve Coen Kardeşler’in ‘Sen Şarkılarını Söyle’ filminin aralarında olduğu filmler gösterilecek.

Suriye'nin kuzeyine balistik füze saldırısı! Ölü ve yaralılar var...Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde iki ayrı noktaya düzenlenen balistik füze saldırısında ilk belirlemelere göre 1 sivil öldü, 18 sivil yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet