Geri Dön
GündemKarneler hangi gün verilecek, yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

Karneler hangi gün verilecek, yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı sona ermek üzere. Ramazan Bayramı tatili sonrası yarın tekrar ders başı yapacak milyonlarca öğrenci karneler hangi gün verilecek sorusunun yanıtını arıyor. İşte hem bu sorunun cevabı hem de 2019-2020 yılının başlayacağı tarih...

Karneler hangi gün verilecek, yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

Binlerce öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren Okullar ne zaman kapanacak sorusu MEB tarafından yanıt buldu. 4 Şubat'da başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin üzerinden 4 ay geçti. 4 aylık sürecin sona ermesinin ardından son sınavlarını olan öğrenciler şimdilerde karnelerin verileceği tarihi merak ediyor. Peki Karneler ne zaman verilecek?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

4 Şubat 2019 tarihinde başlayan ikinci dönem, 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. O gün karnelerin alınmasıyla birlikte yaz tatili başlayacak.

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yeni öğretim yılı 16 Eylül 2019 tarihinde başlayacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kamyonda yakalanan eski futbolcu Sezer Öztürk: Bak gelmeyin sizi vururumTrafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere silahla ateş ederek 1 kişinin ölümüne neden olduğu iddia edilen eski futbolcu Sezer Öztürk, Artvin’den Gürcistan’a gitmek için bindiği kamyonetin arkasında yakalandı. Artvin Hopa Adalet Sarayı'na götürülen Öztürk, soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) bağlanarak ifade verdi. Savcılık ve hakimlik İfadesinde korumasının aracın açık penceresinden havaya doğru ateş ettiğini iddia eden ve "Kasten öldürme" suçundan tutuklanan şüpheli Öztürk, Artvin'de cezaevine konuldu. Öztürk'ün istemesi ve masrafları karşılaması durumunda İstanbul'daki bir cezaevine getirilebileceği de öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler