Geri Dön

Karneler hangi gün verilecek, yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı sona ermek üzere. Ramazan Bayramı tatili sonrası yarın tekrar ders başı yapacak milyonlarca öğrenci karneler hangi gün verilecek sorusunun yanıtını arıyor. İşte hem bu sorunun cevabı hem de 2019-2020 yılının başlayacağı tarih...

Karneler hangi gün verilecek, yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

Binlerce öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren Okullar ne zaman kapanacak sorusu MEB tarafından yanıt buldu. 4 Şubat'da başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin üzerinden 4 ay geçti. 4 aylık sürecin sona ermesinin ardından son sınavlarını olan öğrenciler şimdilerde karnelerin verileceği tarihi merak ediyor. Peki Karneler ne zaman verilecek?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

4 Şubat 2019 tarihinde başlayan ikinci dönem, 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. O gün karnelerin alınmasıyla birlikte yaz tatili başlayacak.

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yeni öğretim yılı 16 Eylül 2019 tarihinde başlayacak.

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber