Geri Dön
GündemKPSS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor! Gözler ÖSYM'de

KPSS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor! Gözler ÖSYM'de

KPSS 2017/1 tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 3 Temmuz'da sona eren başvuruların ardından binlerce memur adayının gözü ÖSYM'den gelecek açıklamada. KPSS 2017/1 tercih sonuçları ÖSYM internet sitesi üzerinden erişime açılacak.

KPSS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor! Gözler ÖSYM'de

KPSS tercih sonuçları için heyecan dorukta. Binlerce memur adayı sonuçları bekliyor. ÖSYM'den henüz açıklama gelmedi.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS 2017/1 TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

KPSS 2017/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Adaylar merakla sonuçları bekliyor. ÖSYM'den tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili net bir bilgi verilmedi. Sonuçlar "https://sonuc.osym.gov.tr/" adresinde ilan edilecek.

Tercih sonuçları açıklandıktan sonra adaylar tarafından ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile öğrenilebilecek. Adaylar, ÖSYM’nin mobil uygulamasını kullanarak da atama sonuçlarına ulaşabilecekler. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara posta ile herhangi bir sonuç belgesi gönderimi yapılmayacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını sadece ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

KPSS YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

KPSS 2017/1 tercihleri kapsamında, kadro ve pozisyonlara yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı almış olan adaylar içerisinden mezuniyet tarihi itibariyle daha önce mezun olanlara, bunun da aynı olması durumunda yaşı büyük olan adaylara öncelik tanınacaktır.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde yer alan kadrolar için yerleştirme işlemi yapılırken, ÖSYM tarafından sınava girilen öğrenim düzeyi, mezun olunan program, cinsiyet ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecektir. Bunların herhangi birisinde bile tutarsızlık olması durumunda söz konusu tercih işlemi iptal edilecektir.

Yerleştirme işlemlerinde, adayların ÖSYM kayıtlarında yer alan bilgileri esas alınacaktır. Yerleştirmesi yapılan adayların bilgilerinde gerçeğe uygun olmayan hususlar tespit edildiğinde, kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılmayacaktır. Adaylar, bu durumdan dolayı hak iddia edemeyecektir.

Adaylar, yerleştirmede puanlarına ve tercih sıralarına bakılarak kadro ve pozisyonlara yerleştirilecektir. Puanı daha yüksek olan aday yerleştirildiği için birinci tercihine yerleşemeyen aday ikinci tercihine yerleştirilmeye çalışılır. İkinci tercihine yerleşemeyen aday da üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılır. Adayların yerleştirme işlemleri bu şekilde devam edecektir. Bir aday, son tercihine de kendisinden daha yüksek puanlı aday yerleştirildiği için yerleştirilemezse herhangi bir kadro ve pozisyon için yerleştirilmemiş olacaktır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Akdeniz'de 6 büyüklüğünde depremAntalya'nın Kaş ilçesi açıklarında meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremin hissedildiği Kumluca'da, sarsıntı anı avize satan mağazanın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde deprem sırasında tavana asılı avizelerin sallandığı görüldü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler